fbpx
Close

Pärnu Sadama meeskond hankis 22-aastase Armeenia koondislase

-Arkadiy Mkrtychyan | Foto: fiba.basketball

-Arkadiy Mkrtychyan | Foto: fiba.basketball

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas neljapäeval oma Facebooki lehel, et uueks hooajaks on võistkond komplekteeritud. Viimase lülina liitus tiimiga 22-aastane Armeenia koondise mängija Arkadiy Mkrtychyan.

Peatreener Heiko Rannula sõnul on tema uus hoolealune mitmekülgne mängija, kes on hea selg ees mängus korvi all, samas korraliku positsiooniviskega, mis on meeskonnale vajalik.

Ashgbati linnas sündinud 201 cm pikkune mängumees käis keskkoolis USA-s, Oregonis asuvas Columbia Christian High Schoolis ning siirdus seejärel NCAA kolledžiliigasse Idaho Ülikooli meeskonda.

Neli aastat ülikoolikorvpalli mänginud Mkrtychyan tõi viimasel hooajal keskmiselt 17,7 minutiga 6,4 punkti, 3,6 lauapalli ja 1,0 korvisöötu.

“Oma parimateks külgedeks pean platsinägemist ja sellega seoses jagan sööte. Treenima peaksin seda, et oleks üks liidritest ning pean oma kaaslasi tugevamaks muutma,” sõnas mängumees enda iseloomustuseks Pärnu esindusmeeskonna Facebooki lehel.

Hea on teada, et kaugelt mängumees teab Eestit: “Olen Eestist palju kuulnud, kuna korduvalt olen külastanud Lätit ja Leedut.”

Rannula plaanid mehega on paigas: “Eelkõige ootan temalt sitkust ja füüsilist mängu kaitses ja võimalust mängida nii lühikese kui pika viisikuga. Idaho ülikoolis oli ta kindlalt korvialune mängija, koondise mängudes pigem eemal, nii et on küllalt hea ülevaade tema võimetest.”

Peatreener lisas: “Loodetavasti toob natuke temperamenti ja nahhaalsust ka juurde ja ma usun, et ta saab olema vastastele ebamugav mängija!”

scroll to top