fbpx
Close

Siim Raudla U18 3×3 koondisest: meie mäng algab kaitsest, aga võitmiseks peab ka sisse viskama

-Eesti 3x3 U18 koondis Nõmme Open 2018 turniiril | Foto: Siim Semiskar

-Eesti 3×3 U18 koondis Nõmme Open 2018 turniiril | Foto: Siim Semiskar

Reedel 3×3 korvpalli U18 EM-i kvalifikatsiooniturniirile Ungarisse startiv Eesti koondis tegi päev enne reisi korraliku trenni, kui tegevusse kaasati ka MM-koondislased Joonas Järveläinen ja Martin Dorbek ning TTÜ leegionär Levi Martin Giese.

Eesti U18 3×3 koondis mängib koosseisus Kerr Kriisa, Ran Andre Pehka, Kevin Sünd ja Patrik Saal. Peatreener Siim Raudla oli enne EM-valikturniiri tagasihoidlik, kuid kiitis Korvpall24.ee portaali küsimustele vastates noorte meeste treeningtahtmist.

“Saime kokku esmaspäeva hommikul ning enne ärasõitu saime teha viis trenni. Poisid on seni isuga asja kallal olnud ja oleme üritanud sellest lühikesest perioodist maksimumi võtta,” sõnas Raudla, kes tänavu suvel juhendas ka Eesti 3×3 koondist MM-il ning naiste koondist EM-valikturniiril.

Koondisesse valitud mängumeeste jaoks pole 3×3 korvpalli formaat uus ning Raudla sõnul sellega probleeme ei tohiks tekkida: “Nad kõik on siin Eesti etappidel kaasa löönud, aga minu teada rahvusvahelistel turniiridel mitte. Alati võiks need 3×3 korvpalli nüansid kiiremini omaks saada, aga poisid on selle kallal igapäevaselt vaeva näinud, et neile esitatud nõudmistest kinni pidada.”

Kui individuaalselt ei soovinud peatreener veel oma hoolealuseid iseloomustada, siis meeskondlikult sõnas ta kokkuvõtteks: “Kindlasti räägib meie kasuks see, et kõik neli mängijat on võimelised väljast viskama. Aga lõppkokkuvõttes on vaja ka sisse visata, et mänge võita. Kooslus on üsna toores ehk osad poisid pole omavahel ülemäära koos mänginud ning näis, kuidas üksteise tunnetamise väljakul toimima saame. Eelkõige peab meie mäng algama kaitsest, üritame seal omad asjad korras hoida ja sealt edasi tuleb pall rünnakul liikuma saada.”

Eesti U18 3×3 koondise mängud on:

  • laupäeval kell 18:20 Gruusiaga
  • laupäeval, kell 20:00 Iisraeliga
  • pühapäeval kell 15:40 Hispaaniaga
  • pühapäeval kell 18:00 Serbiaga

Kui Eesti võidab alagrupi, on pääs EM-finaalturniirile olemas. Kui alagrupis jäädakse 2-3 kohale, siis toimub lisaturniir, milles kohtutakse B-alagrupi tiimidega.

Szolnokis toimuvalt 3×3 turniirilt pääseb finaalvõistlusele 3 võistkonda, kui nende seas on ka korraldajariik Ungari, siis 4 parimat võistkonda.

“Olen põgusalt vastaseid vaadanud. Eks Serbia ja Hispaania on suured korvpalliriigid, aga elu on näidanud, et 3×3 korvpallis see alati ei maksa. Iisrael on viimastel 3×3 noorteturniiridel hästi esinenud. Gruusia samas pole 3×3 korvpallis viimastel aastatel väga aktiivne olnud, aga eks alles kohapeal ole näha, mis kujud meile vastu tulevad. Seetõttu pigem proovimegi rohkem oma mängule keskenduda, kuna parandamisruumi on veel palju,” kommenteeris Raudla vastaste kohta.

-Eesti 3×3 U18 koondis ja Martin Dorbek, Joonas Järveläinen ning Levi Martin Giese | Foto: Reigo Kimmel

NB! Eesti 3×3 korvpalli vedaja Reigo Kimmeli sõnul jäi U18 koondise ja Dorbek-Järvelänen-Giese omavaheliste heitluste seis 1-1.

scroll to top