fbpx
Close

Pärnu Sadama noormängija: pink on meil lühike, aga mehed jõuavad!

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas sai Pärnu Sadam neljapäeval juurde võidulisa, kui kodusaalis saadi raske heitluse järel jagu seni kõik 13 mängu kaotanud Jekabpilsist. Kaks leegionäri aasta lõpus ära saatnud ning vaid ühe mehe seni asemele toonud pärnakad on 7 võidu ja 8 kaotusega liigatabelis hetkel esimesena play-offi joone all ehk 9. kohal.

“Me kindlasti ei läinud kergelt peale. Teadsime, et vastas on hea tiim, kes võib visata ja meid üle mängida. Alguses kuidagi liiga pehmelt läksime peale, aga lõpus murdsime ära. Pole midagi öelda, poisid on hea töö teinud,” kommenteeris 17-aastane ja 2-meetrine ääremängija Kaspar Lootus, kellele usaldati pärast mängu klubi Facebooki lehele intervjuu andmise au.

Ta lisas: “Me ei visanud alguses oma viskeid ära ja sisse tulid lasteaia lollused, mida ei tohiks olla. Sealt said vastased enesekindlust ja murdsid meid natukene ära. Lõpuks olime kaitses üleväljapressiga agressiivsemad ja hakkisime tagamängijaid. Selline oli ka mänguplaan, kuna teadsime, et nad ei põrgata nii hästi. Saime sealt kiirrünnakuid ja selle pealt tuli.”

Pärnu mängis neljapäevase matši vaid kaheksa mehega, kui protokolli olid üles antud küll ka Rannar Raap ja Tormi Niits, kes aga platsil ei käinud. Mängujärgse intervjuu andnud Lootus andis kaaslastele puhkust 12 minuti jagu ja teine noormängija Norman Rüütsalu sai väljakule veidi rohkem kui üheksaks minutiks.

“Pink on lühike, aga mehed jõuavad. Igas mängus antakse platsil endast kõik, ei ole mingit puhkust,” oli Lootus kindel, et väike rotatsioon ei ole pärnakaid murdnud. Enda suurenenud mänguaja kohta oli noormehel muidugi öelda vaid positiivset: “Olen väga õnnelik ja võitlen iga minuti eest. Kindlasti annan endast kõik, et need minutid ära kasutada.”

Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula lubas mängu järel Delfile antud intervjuus, et pärast aastavahetust plaanitakse tuua lisajõudu: “Korvi alt on üks mees meil veel puudu. Loodame, et jaanuaris on ta kohal. Teiste satside vastu on meil korvi all keeruline.”

Veel ootab Pärnut sel aastal ees võõrsilmäng tugeva Riia VEF-iga, kellele kodusaalis anti novembri alguses kõva lahing ja kaotati põneva lõpuga vaid 72:76. Kaspar Lootus ei näe võimalust ka 26. detsembril toimuvat matši väiksema eesmärgiga mängima minna: “No ikka võitma läheme. Mängu ei saa ju kaotama minna. Anname endast parima ja küll seal näeb.”

scroll to top