VIDEO | Isikliku punktirekordi visanud Siim-Sander Vene ei suutnud Gran Canariat Euroliigas võidule vedada

-Siim-Sander Vene | Foto: cbgrancanaria.net

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife pidi Euroliigas vastu võtma teise suureskoorilise kaotuse järjest kui neljapäeval jäädi võõrsil alla Euroliiga hiiule Pireuse Olympiakosele tulemusega 98:77 (20:14; 32:19; 21:21; 25:23).

Sarnaselt eelmise vooru kohtumisele Vitoria Baskoniaga püsis Gran Canaria mängus esimese veerandaja, kuid teisel neljandikul eestlase koduklubil mäng lagunes. Poolajapausile mindi kodumeeskonna 19 punktilises eduseisus. Teine poolaeg õnnestus Gran Canarial paremini ning Olympiakos edu enam oluliselt suurendada ei suutnud, kuid  väljakuperemehd ei lasknud eestlase koduklubil otsustava poolaja vältel vahet mängida kordagi ka väiksemaks kui 13 silma.

Siim-Sander Vene tegi vahetusmeeste pingilt sekkudes suurepärase esituse, visates 19,5 minutiga 15 punkti (kahesed 3/4, kolmesed (3/7), millega oli ühtlasi Gran Canaria resultatiivseim. Lisaks võttis eestlasest ääremängija maha 4 lauapalli, millest kaks ründelauast, jagas 2 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ning sooritas 2 isiklikku viga. Ondrej Balvin lisas omalt poolt 12 punkti. Kodumeeskonna poolelt oli hea hoos meeskonna ikoon Vassilis Spanoulis, kelle arvele kanti 21 silma ja 8 tulemuslikku söötu.

Olympiakos kindlustas võiduga Gran Canaria üle liigatabelis viiendat positsiooni. Gran Canaria säilitas hetkel 12. koha olles kogunud 5 võitu ja 9 kaotust. Homme enda 14. vooru kohtumised pidavatel Tel Avivi Maccabil ning Moskva Himkil on võimalik tõusta eestlase koduklubiga jagama 12.-14. positsiooni. Siim-Sander Vene ja Gran Canaria jaoks jätkub Euroliiga 28. detsembril kui koduväljakul võõrustatakse Kaunase Žalgirist.