Esiliiga: Maaülikool tabas võidumängus Paide vastu 19 kolmest

-Ott Sellis | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga neljapäevases mängus kohtusid Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (7-3) ja Paide Viking Window (4-6). Tartlased võitsid suureskooriliseks kujunenud kohtumise 116:95 (29:19, 28:18, 34:28, 25:30).

Avaveerandajal jagus võrdset mängu kuni seitsmenda mänguminutini. Seejärel sooritas kodus mänginud Maaülikool 14:0 vahespurdi ning võitis esimese vaatuse 10 punktiga. Teises setis jätkus tartlaste hüva viskehoog ning poolajaks olid väljakuperemehed tabanud juba kümme kaugviset. Pärast pikemat vaheaega ei suutnud Paide kodumeeskonda ohjeldada ning lahtise teise poolaja võitis Maaülikool 59:58. Eelmise hooaja finalistid tabasid mängu lõpuks suurepärase tabavuse juures koguni 19 kaugviset (19/41 ehk 46%), kusjuures kolmeseüritusi kogunes meeskonnal rohkem kui kahepunktiviskeid (41 vs 30). Ladusa rünnaku tagasid ka 32 tulemuslikku söötu.

Üleplatsimeheks kerkis Ott Sellis, kes tõi Maaülikoolile 29 punkti (kolmesed 5/8) ja hankis 7 lauapalli. Joosep Russak lisas 22 silma, 6 lauapalli ja 9 söötu. Gert Kaldmäe arvele jäi 15 punkti (visked mängust 7/9), 5 lauapalli ja 4 söötu. Kahekohalise skoorini jõudsid veel Ken Karja (12 punkti, 5 lauapalli), Jaagup Russak (11 punkti, 5 söötu) ja Kermo Normann (10 punkti).

Paide tulemuslikem oli Kaspar Rätsep, kes tõi 23 punkti, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Sten Olmre panustas 16 punkti ja 5 söötu. Rauno Nurklik lisas 11 silma ja Siim Kams (5 lauapalli, 4 söötu) ning Peeter Kraavik (6 lauapalli) võrdselt 10 punkti.

Turniiritabelis hoiab Maaülikool 8 võidu ja 3 kaotusega kolmandat positsiooni, Paide on 4 võiduga kaheksas.