Viimase veerandaja eel kaotusseisus olnud Pärnu Sadam teenis raske võidu tabeli viimase üle

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas alistas Pärnu Sadam koduväljakul Jekabpils/SMScredit.lv meeskonna. Riia VEF oli tasavägises kahe lisaajaga mängus parem BK Ogrest.

Pärnu Sadam – Jekabpils/SMScredit.lv 76:67 (20:19, 15:20, 13:12, 28:16)

Võõrustajad läksid kohtumist 5:0 juhtima ning avaveerandi lõpus oldi juba 19:11 peal. Jekabpils vastas aga 8:1 spurdiga, vähendades vahe minimaalseks. Pärnu hakkas uuesti eest ära minema Norman Rüütsalu ja Karl-Martin Kase korvide toel, kuid külalised suutsid ikkagi mängus püsida. Seisult 26:22 tegi Jekabpils järjekordse spurdi – sel korral 7:2 – ning esimest korda ka juhiti 29:28. Veerandaja viimastel minutitel tabasid Jurijs Aleksejevs, Verners Kohs ja Rainers Hermanovskis kordamööda viskeid, viies Jekabpilsi poolajaks 39:35 ette.

Pärast poolajapausi olid endiselt külalised domineerivamad ja nelja minuti möödudes mindi 49:38 juhtima. Pärnu sai seejärel kaitse pidama, lastes vastasel ülejäänud ajaga vaid kaks punkti visata ning ise saadi kirja kümme silma. Otsustav neljandik algas nii endiselt Jekabpilsi 51:48 eduseisust, kuid esimesel rünnakul tabas kaugviske Saimon Sutt ja viigistas seisu. Head hoogu jätkanud kodumeeskond juhtis kuue minuti möödudes 68:58. Viimase minuti eel oli pärnakate edu 12-punktiline ja sellega võitjas enam küsimust polnud.

Demetre Rivers tõi Pärnu kasuks 21 punkti. Mihkel Kirves tegi 14 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli, Saimon Sutt lisas 13 ning Karl-Martin Kask 10 silma. Henri Wade-Chatman toetas omasid 8 punkti, 7 lauapalli ja koguni 13 korvisööduga.

Jekabpilsi parimaks kerkis Jurijs Aleksejevs, kelle nimele jäi 18 punkti ja 12 lauapalli. Edgars Stelmahers tõi 13 silma, võrdselt 10 punkti lisasid Rainers Hermanovskis ning Rodrigo Bumeisters.

“Väga raskelt tulnud mäng, mis poleks tohtinud olla nii raske. Vahe oleks pidanud kõvasti suurem olema. Tänane kaitse, mis vastane pakkus, oli võta ja viska vabalt peale. Kui eksid, siis hakkame aga väristama ja organisaeeritus kaobki ära. Maa-ala murdmine pole meile kerge. Jekabpilsi kaitse oli tegelikult umbkaitse – tuleb lihtsalt rahu säilitada ja kohti otsida. Sööda, sööda ja viska ning kui mööda viskad, siis lähed järgmine kord lähemale,” ütles Pärnu Sadama peatreener Delfile antud intervjuus.

“Korvi alt on üks mees meil veel puudu. Loodame, et jaanuaris on ta kohal. Teiste satside vastu on meil korvi all keeruline. [Riversist] mingit vaimustust pole, teeb kaitses ja lauavõitluses eksimusi ka palju. Vise on aga hea, joosta ja hüpata jõuab. Meeskondlikud asjad on vaja selgeks teha,” lisas Rannula.

Riia VEF – BK Ogre 111:108 (23:24, 20:20, 21:17, 23:26, 16:16, 8:5)

Korviderohke avaveerand kuulus VEF-ile 24:23 ning poolajaks õnnestus kodumeeskonnal napp eduseis säilitada. VEF pääses kolmandal veerandajal ühel hetkel kuue silmaga ette, kuid Ogre ei lasknud vahel suuremaks paisuda ning otsustav neljandik algas võõrustajate 64:61 juhtimisel.

Seisult 67:66 realiseeris mullu BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnas pallinud Edgars Lasenbergs 3+1 rünnaku ja Ogre oli üle pika aja peal. Lätlasest tagamängija tõi peagi veel kaks punkti lisaks, kuid punkt-punkti heitlus jätkus. 14 sekundit enne lõpuvilet oli aga VEF 87:84 ees, kuid Rinalds Sirsninš tabas vajaliku kaugviske ja viis sellega mängu lisaajale.

Seal haaras kodumeeskond viimasel minutil neljapunktilise eduseisu Artis Ate kolmepunktiviskest, kuid samaga vastas Karlis Apsitis. Jabril Armon Durham viis VEF-i 103:100 ette, aga kaugviskel tehti viga Lasenbergsi vastu, kes kõik kolm vabaviset läbi korvirõnga saatis ning viis kohtumise teisele lisaajale. Nüüd aga võõrustajad enam kordagi kaotusseisu ei jäänud ja vahe paisus Ogre jaoks kaheksale punktile. Sirsninš tabas mängu viimastel sekunditel järjekordse kaugviske, vähendades kaotusseisu kolmele punktile. Aega oli aga vähe, et kolmas lisaaeg välja võidelda ja VEF sai kokkuvõttes läbi raskuste võidu kätte.

Steve Zack tõi VEF-ile 16 punkti ja 12 lauapalli, Mareks Mejeris lisas 15 punkti ja 17 lauapalli. Artis Ate nimele jäi 14 silma ning Jabril Armon Durham kogus 13 punkti.

Janis Poznaks viskas Ogre poolelt 21 punkti, Edgars Lasenbergs toetas omasid 20 punkti ja 8 korvisööduga. Rinalds Sirsninš tõi 18, Kristaps Dargais 13 ning Rihards Zebergs 12 silma.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 22. detsembril nelja mänguga. TalTech võõrustab Läti Ülikooli ning Rapla Avis Utilitas võtab koduplatsil vastu Tallinna Kalev/TLÜ. Valmiera Glass VIA kohtub BK Liepajaga ja Tartu Ülikool on vastamisi BK Ventspilsiga.