Pärnu tuli Kalev/TLÜ vastu suurest kaotusseisust välja ning pääses ise ja aitas ka Rapla play-offi

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas selgusid pühapäeval viimased play-offi pääsejad. Võidu said kirja Pärnu Sadam ja Rapla Avis Utilitas ning sellega jäid napilt esikaheksast välja Betsafe Jurmala ja Tallinna Kalev/TLÜ. Põhihooaja lõpetas võidukalt ka BC Kalev/Cramo.

Tallinna Kalev/TLÜ – Pärnu Sadam 85:91 (38:23, 15:19, 19:24, 13:25)

Kalev/TLÜ haaras esimese kahe ja poole minutiga 12:5 eduseisu ning Janar Taltsi kaugviskest juhiti avaveerandi keskpaigas juba 21:7. Pärnu vähendas mõni minuti hiljem vahe 14:25 peale, aga meeletus hoos olnud võõrustajad rünnakul hätta ei jäänud. Järjepanu tõid korvi alt punkte Michael Kyre Buchanan ja Ronald Eric McGhee Jr, kelle abiga visati veerandaja lõpuks koguni 38 punkti Pärnu 23 vastu. Külalised siiski polnud veel murdunud. Justin Alexander Alstoni, Henri Wade-Chatmani, Saimon Suti ja Mihkel Kirvese eestvedamisel tegi Pärnu 11:0 spurdi ja kaotusseis oli vähenenud neljale punktile. Buchanan tõi aga vastuseks seitse punkti järjest, millega oli Kalev/TLÜ 45:34 ees ning sama suurest eduseisust lõppes ka poolaeg.

Pärnu oli kolmanda veerandaja alguses endiselt hädas vastaste lähivisete takistamisega, kuid kaugelt tabas ka Mario Paiste, tehes seisuks 63:47. Pärnu viskas lühikese ajaga viis silma, aga jällegi oli kaugviskel täpne Paiste. Nüüd õnnestus külalisvõistkonnal 8:2 spurt teha ja Alstoni pealtpanekust oli seis 66:72. Kalev/TLÜ juhtis veel 76:68, misjärel visati 11 punkti võõrustajate kolme vastu ja 79:79 viik oli 5.20 enne lõpuvilet jalule seatud. Pärnu käes oli initsiatiiv ning 42 sekundit enne lõppu aitas Kirves omad 87:83 ette. Buchanan vähendas lähiviskest vahe veel kahele silmale, kuid vabavisked realiseerid edukalt vastu nii Kirves kui ka Sutt ja Pärnu sammus võiduga ühisliiga play-offi.

Justin Alexander Alston viskas Pärnu parimana 21 punkti ja kogus 9 lauapalli. Mihkel Kirves lisas 13 silma ning samuti 9 lauapalli. Demetre Rivers järgnes 12 punkti ja 8 lauapalliga, Siim-Markus Post tõi 11 ja Sten Saaremäel 10 punkti.

Michael Kyre Buchanan oli Kalev/TLÜ parim 17 punkti ja 13 lauapalliga. Joshua Nofflet lisas 16, Janar Talts 15 ning Damarcus Jamaal Harrison ja Mario Paiste võrdselt 11 silma.

Läti Ülikool – Rapla Avis Utilitas 75:97 (20:25, 13:26, 24:21, 18:25)

Avaveerandi keskpaigas oli seis 11:11 ja peagi pääsesid võõrustajad 16:11 ette. Rapla suutis paari minutiga aga vahe tagasi mängida ning Brian Williamsi ja Gregor Ilvese korvidest siirduti teisele veerandajale vastu 25:20 eduseisust. Sven Kaldre ja Indrek Kajupanga kaugvisetest juhtisid külalised juba 36:22 ning Ervins Jonatsi kolmepunktiviskest jäi Läti Ülikool 1.57 enne puhkepausile minekut 29:49 kaotusseisu. Linards Jaunzems suutis siiski lähiviske tabada ja vahe 18 punktile vähendada.

Kolme järgneva minuti jooksul pääses Rapla 22 punktiga juhtima. Läti Ülikool tegi küll veel 7:2 spurdi ja Karlis Žunda korvist vähenes vahe 50:65 peale, aga vastased kodumeeskonda neljanda veerandaja alguseks lähemale ei lasknud. Adrians Sipke kaugviskest pääsesid lätlased 12 punkti kaugusele, aga kindlalt lähiviskeid realiseerinud Rapla oli 2.32 enne lõppu juba 19 punktiga ees ja mäng otsustatud. Samal ajal alistas ka Pärnu Sadam võõrsil Tallinna Kalev/TLÜ ning Rapla pääses seega seitsmendana ühisliiga play-offi.

Sven Kaldre oli Rapla resultatiivseim 19 punkti ja 7 korvisööduga. Hunter Mickelson tegi kaksikduubli 18 punkti ja 10 lauapalliga. Indrek Kajupank lisas 15, Gregor Ilves 14 ning Brian Williams 11 punkti.

Läti Ülikooli poolelt viskas Linards Jaunzems 23 punkti, kogus 6 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Renars Birkansi nimele jäi 15 punkti ja 7 korvisöötu.

BK Liepaja – BC Kalev/Cramo 80:107 (32:25, 17:25, 17:24, 14:33)

Liepaja meeskonnal oli võimalus oma hooajast veel nii palju päästa, et Läti poolel play-offi pääseda, aga selleks tuli hooaja viimases kodumängus Kalev/Cramo alistada. Algus oli igatahes paljutõotav ning haarati 32:25 eduseis. Poolajaks jäädi küll minimaalsesse kaotusseisu ja kolmanda veerandaja lõpetuseks kaugviske tabanud Eduards Hazners vähendas vahe viimaseks neljandikuks kaheksale punktile. Ühisliigas juba kolmanda koha kindlustanud kalevlased ei lubanud siiski autsaideril end üllatada ning kümne minutiga visati 33 punkti ja teeniti kokkuvõttes kindel võit.

Maxim Salaš tõi Kalev/Cramo eest 28 punkti ja 6 lauapalli. Kristjan Kitsingu nimele jäi 22 silma ning Branko Mirkovic lisas 14 punkti. Tony Wroten tõi küll ühe punkti, aga jagas 15 korvisöötu.

Justin Lamont Johnson viskas Liepaja eest 21 punkti. Andraz Kavas järgnes 20 ja Eduards Hazners 12 punktiga.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub veerandfinaalidega ning alustuseks on põhiturniiril viiendaks jäänud TalTech võõrustamas 28. märtsil BK Ogret.