Valge 39 punktist võiduks ei piisanud, kaotuse pidi vastu võtma ka Raieste

-Robert Valge | Foto: San Pablo Burgos/M. González

Hispaania madalamates liigades olid nädalavahetusel võistlustules oma koduklubide duubelmeeskondade ridades mängivad Sander Raieste ja Robert Valge.

Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond said tugevuselt kolmandas liigas ehk LEB Platas kaotuse, jäädes pühapäeval koduväljakul 70:74 alla Menorcale.

Baskonia võitis avaveerandi 17:12, juhtis poolajaks 34:30 ja kolmanda perioodi lõpuks veel vaid 51:49. Menorca pani oma paremuse maksma viimasel kümnel minutil, visates 25 punkti Baskonia 19 vastu.

Algviisikus alustanud Raieste teenis mänguaega 26 ja pool minutit, mille jooksul viskas ta 8 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2). Lisaks jäi Eesti koondislase arvele 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, üks viskeblokeering, üks vaheltlõige, 6 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Baskonia duubelmeeskond ehk sponsorinime järgi Baskonia Grupo Eleyco hoiab nüüd tabeli alumises grupis 8 võidu ja 7 kaotusega 3. kohta.

Robert Valge tegi laupäeval tugevuselt neljandas liigas EBA-s suurepärase esituse, kuid Burgose San Pablo duubelmeeskond kaotas sellest hoolimata võõrsil Goierrile 88:96.

Avaveerand jäi viiki 23:23 ja poolajaks oli Burgos taga 38:48. Kolmandal veerandajal tuli eestlase koduklubi mängu tagasi ning viimasele neljandikule mindi vastu juba nende 71:65 juhtimisel. Otsustav veerand kuulus aga paraku kodumeeskonnale, kes viskas 31 punkti külaliste 17 vastu.

Algviisikus alustanud Valge viibis väljakul 31 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 39 punkti (kahesed 11/17, kolmesed 4/8, vabavisked 5/6). Lisaks sai ta kirja 2 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Valge viskas Goierri vastu 39 punkti ka meeskondade esimeses omavahelises kohtumises, mis võideti 100:75.

Burgose duubelmeeskonnal ehk sponsorinime järgi Nissan Grupo de Santiagol on nüüd kirjas 12 võitu ja 10 kaotust, millega jätkatakse A-A-alagrupis 7. kohal.