fbpx
Close

Pärnuga liituv Eesti koondise punktikütt: parem on ikka mängida, kui diivani peal vedeleda

-Robert Valge | Foto: Siim Semiskar

-Robert Valge | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas kolmapäeval veel ühest tugevast täiendusest, kui tiimi tagaliiniga liitub varemgi klubis pallinud Eesti koondise viskav tagamängija Robert Valge.

23-aastane ja 192 cm pikkune Valge oli eelmisel hooajal Tartu Ülikooli särgis keskmiselt 18,1 punktiga üks Paf Eesti-Läti korvpalliliiga paremaid skooritegijaid ning kogus 23 kohtumisega lisaks ka 2,8 resultatiivset söötu ja 2,6 lauapalli. Kolmepunktiviskeid tabas noormees koguni 41,2% ja vabaviskeid 81,3%.

Tallinnast pärit Valge alustas oma kõrgliigakarjääri aastal 2014 just Pärnust, kus veetis kaks hooaega. Sealt edasi viis tee Hispaaniasse, kus Palencia ja Burgose klubide hingekirja kuuludes sai ta pallida erinevatel liigatasemetel nii oma koduklubi eest kui käia ka laenul. Kirja läksid ka neli kohtumist Hispaania kõrgliigas ACB.

“Suvi on kummaline olnud – trenni on kõvasti tehtud, aga pakkumisi on nappinud. Nüüd on juba september käes ja klassikuid tsiteerides: “Parem on ikka mängida, kui diivani peal vedeleda.” Lisaks on alati hea tulla võistkonda, kuhu sind tahetakse. Ma tean Heikot (Heiko Rannula, Pärnu peatreener – toim.) ja tema teab minu plusse ja miinuseid. And last, but not least Kirves lubas mulle suvel korvpallikodus oma rahast juurde panna kui ma Pärnusse mängima tulen, nii et loodetavasti peab lubadusest kinni,” rääkis Valge klubi pressiteate vahendusel.

Pärnu Sadam peab juba neljapäeval sõpruskohtumise Lätis ning värskeim täiedus on kolmapäeva õhtul trennis kohal, et meeskonnaga juba homme mängida.

Loe ka: INTERVJUU | Robert Valge: suutsin näidata, et olen mängumees!

scroll to top