fbpx
Close

Pärnusse tuleb NBA unistustega mängumees: kui suurelt ei unista, pole vaja korvpalli mängida!

-Drew Urquhart | Pärnu esindusmeeskond Facebook

-Drew Urquhart | Pärnu esindusmeeskond Facebook

Kolmapäeval levis uudis, et Pärnu Sadama korvpallimeeskond on palganud enda ridadesse kanadalasest suure ääre Drew Urquharti. Päev hiljem kinnitas klubi seda uudist ka oma Facebooki lehel.

203 cm pikkune kanadalane jõuab Eestisse 29. augustil ning liitub kohe meeskonnaga. Enda sõnul ta varem Eestist midagi ei teadnud, kuid pärast seda, kui tekkis võimalus Pärnusse mängima tulla, sai Drew palju head informatsiooni oma tuttavate käest. Lisaks Pärnu Sadama pakkumisele, oli mehel laual ka muud variandid, kuid tema enda jaoks oli Pärnu just parim.

“Otsustasin tulla siia mängima, kuna näen suurt võimalust teenida palju mänguminuteid ja Alexela korvpalli meistriliiga on väga heas nimekirjas. Kõik jooksis väga hästi kokku ja varsti olen kohal,” rääkis Urquhart oma esimesi muljeid Pärnu meeskonna Facebooki konto vahendusel. Enda sõnul on ta heasüdamlik ja tööd mitte pelgav mees.

Eelmised hooajad pallis ta NCAA 1. divisjonis Vermonti ülikoolimeeskonnas. Enda sõnul olid esimesed kuud tema jaoks rasked just seepärast, et harjuda Ameerika korvpalliga. Viimasel kahel aastal oli enesekindlus juba suurem ja ta suutis näidata platsil, milleks ta võimeline on. “Mu karjäär Vermontis oli midagi fantastilist, mul õnnestus iga mänguga paremaks minna ja tunnen, et olen täiesti teises tasemel.” Lisaks on Drew mänginud noorteklassides Kanada koondises ja Vermonti ülikooli eest pallis ta neli aastat.

Urquhart alustas korvpalliga esimeses klassis ning juba kolm aastat hiljem teadis ta, et see on asi, mida ta tõsiselt võtab. Oma tugevusteks peab ta korvialust kaitset ja visete blokeerimist ning nõrgaks küljeks kaitset korvist eemal.

“Minu lemmikuks mängijaks on Steve Nash. Tema ongi põhjus, miks ma korvpalli nii tõsiselt kiindusin,” rääkis Drew. Uurisime, kas tal on peale korvpalli mõni lisahobi: “Mul on oma pisike firma Big Banchee Customized. See võtab minu vaba aja,” oli Drew oma firma üle uhke. “Minu suur eesmärk on mängida NBA-s. Leian, et kui suurelt ei unista, ei ole vaja ka korvpalli mängida!”

Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula skautiski just Kanada mängijaid, kuna eelnevalt on olnud head kogemused. “Drew mängis keskkoolis tagamängija positsioonil, seega on tehniliselt mitmekülgsem, samas on ka teatud elemente, mida peab veel arendama, et korvi all efektiivsem oleks,” rääkis Rannula. Peatreener lisas, et tema valitud mängija on mitmekülgne, ohtlik nii lähedalt kui kaugelt ning üsna liikuv ja hea viskega, mis annab meeskonnale rünnakul rohkem ruumi.

Heiko on positiivne: “Loodetavasti kohaneb kiiresti ja sulandub hästi meie punti!”

scroll to top