fbpx
Close

Pettunud Kristjan Kangur kokku jooksnud rünnakust: meie põrgatasime, nemad söötsid

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti korvpalliliigas laupäeval alanud finaalturniir võttis eestlaste jaoks mõru suuna, kui BC Kalev/Cramo mängis poolfinaalis Riia VEF-i vastu maha suure edu ning kaotas kohtumise 80:90. See oli tänavusel hooajal meeskondade viies omavaheline matš ning kõik võidud on läinud lätlastele.

Cramo meeskonna rünnak langes lõpuks suuresti vaid kahe mehe õlule, kui 32 punkti visanud Chavaughn Lewis võttis väljakult kokku 22 pealeviset ja 14 silma kogunud Tony Wroten 17 viset. Kõigest 17 minutiga viie veaga pingile langenud Arnett Moultrie sai kirja 10 silma, Branko Mirkovic piirdus 5 punktiga ja tavaliselt väga ohtlik Kristjan Kitsing jäi sootuks nullile.

Meeskonna kapten, kuus punkti visanud Kristjan Kangur võttis juhtunu pärast mängu paari lausesse kokku: “Meie põrgatasime, nemad söötsid ja teatavasti pall liigub paremini söötes. Põrgatades jäi pall seisma ja rünnak jooksis kokku. Rünnakul tulid keerulised ja valed otsused. VEF-il tuli kindlus sisse, hakkasid parema protsendiga tabama ja nii see vahe ära sulas.”

Üleplatsimeheks tõusnud Lewis peegeldas Korvpall24.ee portaalile antud usutluses samu mõtteid: “Me teadsime, et nad tulevad teisel poolajal tugevalt välja. Nad võtsid palju kolmepunktiviskeid, meie läksime aitamisega liiale ning nad hakkasid neid viskeid tabama. Selle eduelamuse peale nad oma tagasituleku ehitasid ning me ei suutnud vastata.”

“Raske on ühte konkreetset asja välja tuua, sest tegime palju väikseid asju valesti. VEF mängis suurema südamega ja tahtis seda võitu meist rohkem. Avapoolajal oli vastupidi, siis tundus, et meie tahame rohkem võita. Aga nad lõpetasid mängu võimsalt ja väärisid võitu,” lisas pettunud tagamees.

Lewis ei tahtnud ennustama hakata, kumb Läti suurklubidest laupäevases finaalis võidu võtab: “VEF läheb Ventspilsi näol vastamisi hea treeneri poolt juhitud tugevale tiimile. Saab olema hea mäng ning ma jään seda kindlasti vaatama, kuid lõpptulemuse osas homme näeme.”

BC Kalev/Cramo mängib laupäeval kell 17.30 algavas pronksimängus BK Ogrega ning VEF saab kell 20 algavas finaalis vastaseks Ventspilsi.

scroll to top