Siim-Sander Vene tegi Euroliigas Gran Canaria eest oma karjääri parima mängu

-Siim-Sander Vene | Foto: EPA/Scanpix

Siim-Sander Vene kodumeeskond Gran Canaria Herbalife lõpetas korvpalli Euroliigas hooaja napi 77:84 kaotusega Müncheni Bayerni vastu.

Bayern võitis avaveerandi 26:20 ja poolajaks juhiti 44:35. Paistis, et kolmanda veerandajaga otsustati mäng ära, kui Gran Canaria lasi endale 29 silma visata ning viimaseks neljandikuks paisus vahe seega 20 punktile. Järgmise kümne minuti sees suutsid külalised aga põnevuse tagasi tuua ja veerandaja 24:11 võit, kuid kokkuvõttes tuli ikkagi võõrustajate seitsmepunktilist paremust tunnistada.

Siim-Sander Vene tõusis Gran Canaria resultatiivseimaks, tehes ühtlasi oma Euroliiga punktirekordi. 28,5 mänguminuti jooksul viskas Vene 19 punkti (vabavisked 3/4, kahesed 5/6, kolmesed 2/3), võttis 4 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ja 3 isiklikku viga. Jacob Wiley järgnes 15 punktiga, Bayernile tõi Derrick Williams 20 silma ja 6 lauapalli.

Gran Canaria kogus Euroliigas hooaja peale 8 võitu ja 22 kaotust, mis andis neile 14. koha. Bayern (14-16) platseerus 12. positsioonile.