EELVAADE | Läti tippklubid selgitavad välja ühisliiga parima, Kalev/Cramol on mängus kolmas koht

-Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas mängitakse laupäeval, 6. aprillil ära hooaja kaks viimast kohtumist. Pronksimängus on vastamisi BK Ogre ja BC Kalev/Cramo ning finaalis heitlevad BK Ventspils ja Riia VEF.

BK Ogre – BC Kalev/Cramo
06.04.2019, kell 17:30, Tallinn, Saku Suurhall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV, Best4Sport TV

Kalev/Cramo meeskond läks finaalturniirile vastu suurte lootustega see ära võita. Poolfinaalis oli takistuseks Riia VEF ning järjekordselt juhtus see, mida Tallinna klubi tänavu juba neli korda kogenud. Kalevlased asusid avaveerandil 25:20 juhtima ja Tony Wroteni hea tegutsemise toel haarati poolajaks 47:33 eduseis. Teisel poolajal aga mäng lagunes. VEF jõudis kaheksa minutiga 55:55 viigini ning Jabril Armon Durham aitas omad neljanda veerandaja alguseks kahe punktiga ette. Lisaks langes viie veaga pingile Kalev/Cramo põhimees Arnett Moultrie ja viimasel neljandikul võistkond enam kordagi juhtima ei pääsenudki, teenides 80:90 kaotuse.

Põhiturniiri neljas BK Ogre tuli BK Ventspilsi vastu autsaiderina. Avaveerand seda ka tõestas, mille Ventspils 32:18 võitis, kuid vastastel oli veel üht-teist varuks. Järgmise kümne minuti jooksul viskas Ogre 20 punkti ja vähendas poolajaks vahe vaid kahele punktile. Üllatused jätkusid ning viimase veerandaja alustuseks juhtis juba Ogre 65:63. Kohtumine kulges edasi äärmiselt tasavägiselt, aga lõpusekunditel sai Ventspils initsiatiivi ja lisaaega noolinud Ogre üle suudeti raske 84:80 võit siiski võtta.

Lõppeva hooaja sees alistas Kalev/Cramo mõlemal korral Ogre, vastavalt 93:78 ja 118:92. Reedel VEF-i vastu kerkis suurimaks skooritegijaks Chavaughn Lewis 32 punktiga. Reggie Lynch kogus tiimi parimana 8 lauapalli. Ogre eest viskas Viktors Iljins Ventspilsile 19 silma ning Kristaps Dargais tõi 13 punkti ja sai kätte 9 lauapalli.

BK Ventspils – Riia VEF
06.04.2019, kell 20:00, Tallinn, Saku Suurhall

Ühisliigale paneb selleks hooajaks võiduka punkti valitsev Läti meister BK Ventspils või tunamullu kohalikel meistrivõistlustel esikoha saavutanud Riia VEF. Meeskonnad kahtlemata väärivad teineteist ning seda tõestasid kaks omavahelist mängu tänavusel hooajal. Kuigi mõlemal korral jäi Ventspils peale, siis lõppskoorideks kujunesid 90:89 ja 61:59. Kerge eelis võiks nüüd olla siiski VEF-il, sest nende poolelt jooksid Kalev/Cramo vastu platsile kõik 11 üles antud mängijat. Ventspilsi meeskond kasutas aga kaheksat meest, kelle sekka ei kuulunud vigastuse tõttu kogenud mängujuht Aaron Westley Johnson.

Ingus Jakovics viskas Ventspilsi eest Ogre vastu 22 punkti ning Rihards Lomažs sai kirja 17 silma. Artis Ate tõi Kalev/Cramo vastu 19 punkti ning tugeva kaksikduubli 17 punkti ja 11 lauapalliga tegi Mareks Mejeris.