fbpx
Close

Põhituumikut täielikult uuendanud Rapla tõi noort koosseisu ohjeldama kogenud lätlase

-Roberts Freimanis | Foto: Siim Semiskar

-Roberts Freimanis | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis Utilitas korvpallimeeskond läheb hooajale vastu uuenenud tuumikuga ning võistkonda täiendab kogenud lätlasest ääremängija Roberts Freimanis, kes Eesti publikule lähemalt tuttav hooajast 2017/18, kui ta mängis ka Valga-Valka/Maks&Mooritsa särgis.

29-aastane ja 198 cm pikkune Freimanis kogus eelmisel hooajal Paf Eesti-Läti korvpalliliigas Riia VEF-i särgis keskmiselt 21,4 mänguminutiga 8 punkti ja 5,3 lauapalli. Sarnased statistilised numbrid on mehel ette näidata ka korvpalli Meistrite liiga mängudest.

Suure ääremängija kohale toodud lätlase vastu oli Raplas huvi juba mullu. Rapla peatreeneri Toomas Annuki sõnul on nad igal hooajal proovinud hoida joont, et meeskonnas on vähemalt üks Läti korvpallur, kes on tuntud oma kõrge tööeetika poolest.

Annuk sõnas: “Robertsi toomist kaalusime pikalt juba eelmisel suvel ning tegime toona korraliku taustauuringu läbi tema eelnevate treenerite, kes kõik kinnitasid, et tegemist on mitmekülgsete oskuste ning motiveeritud ja võitlusliku mängijaga.”

Annuki sõnul toob Freimanis nende pigem noorele meeskonnale juurde kogemustepõhist väärtust: “Roberts toob meeskonda erinevate rahvusvaheliste sarjade kogemust ja küpsust ning usun, et tema roll meeskonnas saab olema oluline nii väljakul kui väljaspool seda.”

Meeskonna ühised treeningud käivad juba täie hooga ning ka kõik välismängijad on jõudnud Raplasse. Aastast olenevalt võivad leegionärid treeningutega liituda alles siis, kui Covid-19 negatiivne testitulemus selleks loa annab. Hooajaeelsed treeningplaanid on seatud selliselt, et enne liigade ametlikku algust saaks võistkond end soojaks mängida paaris hooajaeelses mängus. Kui olukord lubab, siis ka piiri taga.

Möödunud hooaja Rapla tiimis põhituumiku moodustanud mehed on suve jooksul leidnud uued väljakutsed: Rait-Riivo Laane Rumeenia kõrgliigas, Indrek Kajupank ja Erik Keedus TalTechi meeskonnas ning Sven Kaldre on pannud oma korvpalliketsid pausile ja süveneb mõneks ajaks põhjalikumalt tööellu väljaspool korvpallisaale.

scroll to top