Poki koduklubi pääses Eurocupi alagrupist edasi, Andersoni klubi sai viienda järjestikuse kaotuse

-Mailis Pokk ja Landes Basket | Foto: Mathieu Visade

Kolmapäeva õhtul käisid väljakul Eesti rahvusnaiskonna liidrid Mailis Pokk ja Merike Anderson, kelle koduklubid teenisid eurosarja kohtumistes vastavalt võidu ning kaotuse.

Poki koduklubi Landes Basket teenis naiste korvpalli tugevuselt teise eurosarja ehk Eurocupi viimases alagrupimängus ülitähtsa võidu, kui võõrsil alistati Šveitsi naiskond Fribourgi Elfic 85:70 (24:16, 21:17, 21:19, 19:18). Landes Basket kallutas mängu enda kasuks juba avaveerandil, võites neljandiku 8 punktiga, ega loovutanud eduseisu enam kordagi.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Pokk pääses väljakule enam kui 20 minutiks ning viskas selle ajaga 12 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 0/1, vabavisked 4/4), võttis 2 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Kohtumise parimatena viskasid eestlanna klubikaaslane Mamignan Toure ja Fribourgi mängija Milica Ivanovic mõlemad 18 punkti.

Landes Basket lõpetas J-alagrupi kolme võidu ja kolme kaotusega. Kolme võidu ja kolme kaotusega lõpetas alagrupi ka Belgia klubi Sint-Katelijne-Waver, kes kaotas neljapäeval grupi liidrile Tarbesi Gespe Bigorrele, kuid tänu omavaheliste mängude punktide vahele sai 2. koha ja edasipääsu järgmisse ringi eestlanna koduklubi.

Andersoni koduklubi Mithra Castors Braine sai naiste Euroliigas juba viienda järjestikuse kaotuse, kui koduväljakul jäädi tulemusega 65:78 (17:28, 15:21, 20:14, 13:15) alla Prantsusmaa klubile Bourges Basket. Eestlanna kodunaiskond jäi kiiresti suurde kaotusseisu ja poolajavile kõlades näitas tabloo 32:49. Kolmandal veerandil õnnestus Brainel vahet vähendada 11 punktile, kuid viimane neljandik tõi võidu siiski külalistele.

Ebaõnnestunud mängu tegi ka Anderson, kes sai enam kui 6 minutiga protokolli kirja vaid 4 isiklikku viga. Braine resultatiivseim oli Celeste Trahan-Davis 16 punktiga, võitjate parimana viskas Nayo Raincock-Ekunwe 14 silma.

Braine on Euroliigas kogunud ühe võidu ja viis kaotust, millega A-alagrupis asutakse 7. positsioonil.