Tipptasemel profitiimidele esitatakse palju kõikvõimalikke koostöösoove ning kaugeltki mitte kõiki ei võeta jutule ja käed lüüakse üksnes nendega, kellel on midagi tõeliselt erilist pakkuda. Miks otsustasid 49-kordne Šotimaa meister Glasgow Celtic, jalgrattamaailma tippklubi Movistar Team ja maailma edetabelis kolmandat kohta hoidev Iirimaa ragbikoondis hakata kasutama SleepAngeli magamisvarustust? Mis asi on turvaline unekeskkond? Ja miks on padi registreeritud kui meditsiiniseade?
SleepAngeli kaubamärk kuulub Gabriel Scientific OÜ-le, mille osaniku ja tootearendusjuhi Lyanne Lindi sõnul on sport ettevõtte jaoks uus ja põnev suund, kuid alguse sai kõik meditsiinist. “Probleem, mida me lahendame, on haiglainfektsioon,” tutvustas Lind leiutise tausta ja saamislugu.
“Praegu on esikohal vähk, aga ennustatakse, et aastaks 2050 võib haiglainfektsioon olla peamine surma põhjus. Lähed haiglasse üsna lihtsal põhjusel, näiteks põlve opereerima, aga võid sealt saada hoopis bakteri, mida enam ei saa antibiootikumidega välja ravida. Probleem on selles, et 1980-ndatel lõpetati uute antibiootikumide arendamine ja nende liigse kasutamise tõttu on järjest rohkem resistentseid baktereid, mille vastu ei osata võidelda.”
Üks väga suur ohufaktor on haiglate padjad ja muud pehmed pinnad, mis sobivad ideaalselt bakterite peidupaigaks. “Iiri teadlased uurisid seda teemat põhjalikult. Kõvasid pindu saab lihtsasti desinfitseerida ja selleks on kindel protokoll, mida hoolikalt täidetakse. Ka padjapüüre pestakse ja vahetatakse. Aga padjasisud jäävad tihti pesemata. Kui läbi kanga sinna midagi sisse läheb, saavadki bakterid väga edukalt kasvada ning inimene võib padjast või madratsist endale haiguse külge saada,” selgitas Lind.
Mitme miljoni tolmulestaga magad sina, vaata siit:
Nutikad iirlased otsustasid padja hermeetiliseks muuta, selleks kasutati vedelikukindlat kangast ja kõik küljed sulatati kokku, sest lukud ja nõelaaugud laseksid vedelikke ja baktereid läbi. Ent kui õhk ei saa patja sisse ja sealt välja liikuda, ei võta peaalune õiget kuju ega ole mugav. Selleks paigaldati padjale spetsiaalne nanopoorne PneumaPure filter, mis laseb õhku läbi, aga mustust, tolmulestasid, baktereid ja viirusi.
Iirlased tõid tootmise Eestisse, ent 2014. aastal hankisid eestlased endale tootmis- ja müügilitsentsi ning nüüdseks on Eesti, Iiri, Vene ja Soome firmadele kuuluv Gabriel Scientific OÜ omandanud kõik patendiõigused. Praegu toodetakse Pärnus lisaks patjadele ka madratseid ja tekke, mida müüakse 40 riigis.
Miks eelistada SleepAngel patja?
1. Tõenäoliselt on tegemist ainukese padjaga maailmas, mille sisemus ei saastu bakterite, viiruste, tolmulestadega.
2. SleepAngel patjade järjekindel kasutamine aitab ennetada mitmeid valest kehahoiakust tekkida võivaid vaevusi, eelkõige just kaela- ja seljavaluga seotuid.
3. Tippsportlased on väga tundlikud ja treeningprotsessis peab iga detail olema perfektselt paigas. Kogu treeningtöö võib olla asjatu, kui vähkred ebamugaval madratsil või padjal. Kosutav uni on ülitähtis! Sportlased reisivad maailmas ringi oma patjadega, et vältida võõrastest patjadest saadavat infektsiooni ning võimalikku ebamugavust.
4. Kuna tavalised padjad saastuvad tolmulestadega juba paari kuu jooksul, peaks patju vahetama 4-6 korda aastas. Patjade vahetus koormab ja ohustab keskkonda. Tavalistes sule- ja kunstkiupatjadesse jäävad tolmulestade laibad ja väljaheited ka pärast pesumasinas pesemist alles. On kindlaks tehtud, et paar aastat kasutuses olnud padi kaalub uuest padjast umbes 30% rohkem neis sisalduvate jäätmete tõttu.
5. SleepAngeli patju pole vaja vahetada mitme aasta jooksul, mis toob märkimisväärse kokkuhoiu. Seega on tark vaadata pikka perspektiivi, mitte lühiajalist materiaalset kasu. Kas osta 3-4 korda aastas uus padi või teha pikaajaline investeering oma tervisesse, on valikute küsimus.
2017. aastal maailma innovatiivsemate toodete top10 edetabelisse valitud SleepAngel patjadega saab lähemalt tuvuda SIIN.