fbpx
Close

Poolsada naiskorvpallurit aitasid kolmapäeva õhtul Eestit olümpiamängude suunas

Avatar
-Naised olümpiale 2020 Shnelli 3×3 turniir 10.07.2019 | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeva õhtul toimus Shnelli staadioni korvpalliväljakutel üritus, kus umbes poolsada naiskorvpallurit võttis omavahel mõõtu 3×3 korvpallis. Kõik selleks, et Eesti koondis pääseks FIBA 3×3 reitingu alusel 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele.

Shnelli staadionil toimunud 12 naiskonnaga turniiril oli kõige tähtsam osavõtt ning korvpalli nautimine heas seltskonnas. Et pakkuda kõigile võiduvõimalust, siis moodustati turniiril n-ö loosivõistkonnad, kus erineva tasemega mängijad jaotati võrdselt naiskondade vahel ära.

Nagu Eesti 3×3 valdkonna peatreener Siim Raudla korduvalt turniiril mikrofoni toonitas, siis mängiti au ja kuulsuse nimel, sest auhinnaks olnud Ballzy kinkekaardid läksid lõpuks kõikide naiskondade vahel loosimisele.

Kuna Eesti naiskonna olümpiale pääsemiseks on vaja reitingupunkte teenida läbi kogu suve, siis järgmine samasugune turniir on plaanis korraldada juba uue nädala kolmapäeval. Lisainfo SIIN. Kui ilm selle plaani rikub, siis on võimalik mängude nihutamine ka päeva võrra edasi või tagasi.

Korraldajate Siim Raudla ja Raido Ringmetsa kinnitusel oodatakse kõiki naisterahvaid andma enda panus, et Eesti 3×3 koondis Tokyo olümpiamängudele pääseb, kuna selliselt reitingupunktide alusel OM-ile pääs on kõiki spordialasid arvestades täiesti erakordne ning vaevalt sellist võimalust enam kunagi tuleb.

Shnelli turniiridele on oodatud nii kogenud naiskorvpallurid kui ka lihtsalt sportlikud naised, kes tahaks heas seltskonnas ja kogenud mängijate võistkonnakaaslastena selle alaga veidi tutvust teha ning samas Eesti naiskonna olümpiateekonda sillutada.

FOTOGALERII!

Eelmiste “Naised olümpiale 2020” turniiridega saab tutvuda FIBA 3×3 korvpalli lehel SIIN (otsingusse panna naised olümpiale). Tulevate turniiride kohta saab infot Siim Raudlalt (siim@basket.ee).

Kui suured Eesti 3×3 naiskonna olümpialootused tegelikult on, loe SIIT.

scroll to top
Inline
Inline