fbpx
Close

Miks läksid Drelli ja Bambergi suusad risti? Drell: see pole täna enam oluline

Avatar
-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval avaldas Saksamaa tippklubi Bamberg Brose oma kodulehel lühikese uudise, kus teatati, et eestlane Henri Drell on klubist lahkunud. Seejuures anti omalt poolt indikatsioon, et eestlasele pakuti kindlat kohta põhitiimis, aga Drell otsustas sellele vaatamata Saksamaa tolmu jalgadelt pühkida. Kuna Korvpall24.ee portaali andmetel päris nii need asjad Saksa klubiga ei olnud, siis palusime Drellil olukorda kommenteerida.

Kuulujutud Drelli tuleviku osas on hoogu kogunud juba alates eelmise hooaja lõpust, kui Bambergi tütarklubi Baunach Saksamaa esiliigast välja pudenes ning Drell ennast NBA drafti kirja pani. Oli selge, kui Drell veel sel suvel NBA-sse ei lähe – nagu lõpuks ka juhtus -, siis Saksamaa tugevuselt kolmandas divisjonis jätkamine ei tuleks kõne alla. Bambergi jäämise puhul olekski olnud reaalne üksnes kindel koht esindustiimis.

Vaadates eelmise hooaja numbreid, siis usaldati 19-aastast ja 205 cm pikkust tagameest Bambergi põhitiimis väljakule vaid kolmes kohtumises, keskmiselt 8,1 minutiks. Esiliigas ehk ProA-s tõi Drell 29 kohtumisega keskmiselt teenitud 28,8 minutiga 13,1 punkti, 3,9 lauapalli, 1,6 resultatiivset söötu ja 1,2 vaheltlõiget.

Bambergi klubi kirjutas oma veebilehel, et kuigi Drell anti n-ö kohaliku mängijana esindusvõistkonnas kindla mehena Bundesligas üles, siis kasutas Drell tal lepingu järgi olnud klauslit ning otsustas klubist pärast kolme aastat ikkagi lahkuda.

“On kurb, et Henri kasutas ära vabadust klubist lahkumiseks. Meil oli kindel plaan kasutada teda kõrgliigatiimi rotatsioonis ning andsime sellest selgelt ka tema esindajale teada,” kommenteeris olukorda Bambergi mänedžer Arne Dirks, kes lisas, et talle jäi mulje, et Drell ja tema agent näevad noormehe tulevikku kindlalt just NBA-s.

Bambergi kodulehe lühikeses uudises mainiti ka teistkordselt üle, et Drellile väidetavalt selgitati uue hooaja plaane põhjalikult ning seda tegi ka klubi uus peatreener Roel Moors. Selle peale olevat Drelli esindaja öelnud, et nad eelistavad teistsugust lähenemist teekonnal ookeanitagusesse unistusteliigasse.

Korvpall24.ee portaalini jõudnud infokildudest kokku pandud pilt räägib aga Bambergi kodulehel avaldatuga võrreldes veidi teist keelt ning seetõttu palusime Drellil olukorda kommenteerida. Noormees ei soostunud spekulatsioone täpsemalt avama ning soovis oma senisele koduklubile kõike paremat. Samas kinnitas mängumees, et tema järgmine mängupaik saab olema Itaalias.

“Bamberg ei räägi kogu asja kohta päris tõde, aga see pole täna enam oluline, sest ma olen oma karjääris edasi liikumas Itaaliasse. Lepingu Itaalias loodan sõlmida nädala jooksul. Olen Bambergi klubile Saksamaal veedetud aastate eest tänulik,” sõnas Drell lühidalt.

Veidi rohkem kui nädal on noore Eesti koondislase nime seostatud Itaalia kõrgliigaklubiga Pesaro, kus peatreeneriks sai aastaid Bambergis abitreenerina töötanud ja mullu poole hooaja pealt peatreeneriks tõusnud itaallane Federico Perego, kelle käe all tegi Drell ka oma Bundesliga debüüdi.

scroll to top
Inline
Inline