Neidude U18 koondis lõpetas EM-i alagrupiturniiri võiduga Norra üle

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Põhja-Makedoonias Skopjes toimuval U18 neidude Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril alistas Eesti koondis täna oma viimases alagrupimängus Norra eakaaslased 61:56. Turniir jätkub kohamängudega.

Kohtumise alguses 0:6 kaotusseisu jäänud Eesti jõudis esimese korvini alles kuuenda mänguminuti lõpus ja kaotas avaveerandi 9:15. Teisel veerandil said eestlannad oma mängu paremini käima ja pääsesid korraks ka ühe silmaga juhtima, kuid poolajapausile mindi siiski kahepunktilises kaotusseisus (22:24).

Eesti pööras mängu enda kasuks kolmanda veerandiga, mis võideti 20:10 ja mille lõpuks juhiti 42:34. 42 sekundit enne lõppu jõudis Norra veel vaid kahe punkti kaugusele (58:56), kuid Helena Stina Svilberg ja Maria Gontšarova vastasid sellele vastavalt ühe ja kahe tabava vabaviskega.

Visketabavus väljakult oli Eestil 30 (20/66) ja Norral 32% (20/62). Otsustavaks said vabavisked, mida eestlannad realiseerisid 17/21 (81%) ning norralannad 8/11 (73%).

Eesti liidriks kerkis taas Anna Gret Asi, kes viskas 21 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Maria Gontšarova lisas 18, Helerin Kass 9 ja Anete Elisabeth Adler 6 punkti. Helena Stina Svilbergi arvele kogunes 5 punkti ja 10 lauapalli.

Norra resultatiivseim oli 19 punkti visanud Lina Stranger-Johannessen.

Eesti koondis jäi A-alagrupis kahe võidu ja kolme kaotusega neljandaks ning jätkab nüüd mänge kohtadele 9.-16. Esimeses kohamängus läheb Eesti reedel kell 19.45 vastamisi Šveitsiga.