fbpx
Close

Raadik ja Puidet jäid avamängu järel vaoshoituks: võit on tore, aga see on alles poolajapaus

-TalTech | Foto: Siim Semiskar

-TalTech | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti korvpalliliigas enne mängude algust kõige tasavägisemaks veerandfinaalpaariks peetud BK Ogre ja TalTechi vastasseis oli esimeses vaatuses kõike seda ning natukene rohkemgi, kui loodetud. Tallinna klubi teenis emotsionaalses ja kiires, kuid kohati krobedas mängus 87:81 võidu, saades kordusmängu eel 6-punktilise edu.

“Siin ei ole kindlat veel midagi. Ogre on väga hea sats ja kodus nad panevad kolmeseid veel paremini sisse. Tuleb korralikult välja puhata ja siis anda veel üks korralik lahing. Mäng algab null-nullist ning võõrsil on neid raske võita,” tõmbas 23 punktiga koos vastaste snaipri Edgars Lasenbergsiga üleplatsimehe aunimetust kandnud Toomas Raadik pärast mängu Korvpall24.ee portaaliga vesteldes tuure maha.

Raadiku sõnul annab kodune võit enne kordusmängu kindlasti enesekindlust juurde, kuna tõenäoliselt usuti pigem, et Ogre on selles paaris tugevam võistkond. “Me tõestasime, et nad on võidetavad ja selle tundega on parem Lätti minna kui kaotuse pealt.”

“Eriti mingeid mõtteid see võit ei tekitagi, sest kohe on seeria teine mäng tulemas. Me võtame seda nagu ühte mängu, kus on vaja 80 minutit mängida. Praegu on lihtsalt kahepäevane poolajapaus,” ei tahtnud 15 punkti ja 8 lauapalli kogunud Jaan Puidet võidust suurt numbrit teha. “Meie noorematele mängijatele on vast võiduga mõnusam teisele mängule sõita, aga suurt midagi ei muuda. Oleme kuuega ees, aga kohe hakkab alles teine poolaeg.”

“Nüüd hakkasid mängud, kus on midagi vahel ja pinge on palju suurem kui põhiturniiri mängudel. Selle pealt tuleb sisse ka halbu otsuseid,” oli Raadik nõus, et play-offis mänguilu väga oodata ei ole ning pigem käib üks suur võitlus. Puideti sõnul ei kajastu play-offi hõng mitte ainult mängupäeval vaid juba ka treeningutel on mehed rohkem keskendunud ning harjutuskorrad lähevad intensiivsemaks ning mängud füüsilisemaks.

Raadik tõi ka TalTechi mängust mõned kriitilised kohad välja: “Alguses meil olid kaitses teatud nüansid kokku lepitud, aga need ei toiminud ja (Edgars) Lasenbergs pani sealt üheksa kiiret punkti. Hiljem saime asjad enam-vähem toimima. Aga teada on, et Ogre on kiire sats, kes viskab palju väljast. Mõned korrad magasime täiesti maha need olukorrad, kus viskasime ise korvi ja siis paari sekundi pärast pandi meile kiirrünnakust vastu.”

Endise Valga-Valka täpse käega tagamehe tõstis eraldi esile ka Puidet: “Skauting oli meil korralik, aga Lasenbergs üllatas ja pani rohkem (kolmeseid), kui temalt ootasime. Aga meil on töö tehtud ja ülejäänud oli nii nagu eeldasime. Eks nad teises mängus muudavad midagi ja meie peame ka muudatusi tegema.”

-Toomas Raadik | Foto: Siim Semiskar

TalTechi tänavuse hooaja punktiliidri Raadiku arvates Ogre otseselt millegagi üllatada ei suutnud, kuid oma trumbid käidi siiski veenvalt lauda. Küsimärgiks oli 33-aastase ja 213 cm pikkuse tsentri Kaspars Berzinši osalemine, kes Läti meedia andmetel on küll vigastusest taastunud nii palju, et saaks väljakule joosta.

“Meil oli mingi info, et ta play-offides mängib, aga meil Lätis ühtegi ‘oma meest’ ei ole ning me ei osanud konkreetset seisukohta võtta,” selgitas Raadik. “Ta annaks neile kindlasti lisakäigu juurde, aga küsimus on tema mänguvormis, sest ta on mitmeid kuid eemal olnud.” Puideti arvates võib Berzinš saada siin seerias veel kaalukeeleks: “Ta muudab nende mängu tohutult, kuna on nii suur jõud korvi all. Hooaja alguses tegi ta siin kodusaalis meile palju pahandust. 2.13, liikuv ja viskab!”

TalTechi punktiliidriteks kerkisid olulises kohtumises Ogre vastu just kogenud ja karastunud mängumehed: Raadik ise tõi väga hea visketabavusega (kahesed 6/7, kolmesed 1/2) 23 punkti, Gregor Arbet lisas 16 silma ja Jaan Puidet 15 punkti. Nii Raadik kui Puidet ise tõttasid kiitma aga kogu meeskonna panust.

“Ma ei ütleks, et ainult meie seda vankrit peame vedama. Kõik olid täna väga tublid. (Oliver) Metsalu oli väga tubli ja pikalt vigastuspausil olnud (Eric) Schmalz samuti, kes tuli ja mängis väga teravalt,” tõi Raadik mõned kaaslased ka nimeliselt välja. Puidet lisas: “Kogu meeskond mängis! Igaüks, kes platsile tuli, tõi midagi kaasa.”

Samasugust hingestatud meeskondlikku esitust on TalTechil vaja ka seeria teises mängus, mis peetakse juba sel laupäeval ehk 30. märtsil Ogres. Poolfinaali pääseb kahe matši kokkuvõttes parem tiim, kes saab endale nelja hulgas vastase paarist BK Ventspils – Pärnu Sadam.

scroll to top