fbpx
Close

Rait Käbin TalTechi põhiturniiri viiendast kohast: maksimumilähedane tulemus

-Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

-Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti korvpalliliigas lõpetas TalTechi meeskond laupäeval põhiturniiri kodusaalis 78:66 võiduga BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa vastu ning teenis lõpuks 28-st mängust 16 võitu. Sellega saavutati tabelis kindel 5. koht, mis tähendab, et veerandfinaalis mängitakse lätlaste BK Ogrega.

Korvpall24.ee portaal palus TalTechi peatreeneril Rait Käbinil pärast laupäevast mängu senine hooaeg kokku võtta ning vaadata ka eelseisvale veerandfinaalseeriale.

Kas põhiturniiri 5. koht on maksimum, mis teie tiimi jaoks Eesti-Läti liigas saadaval oli?

Eks need kolm suurt liiguvad natuke teistel kiirustel. Ogre jäi meist ette ning veidi parema õnne ja mängu korral oleks võinud neljandaks tulla. Aga kindlasti maksimumilähedane.

Lähetegi veerandfinaalis Ogrega vastamisi, kas olete treeneritega juba Ogrele keskendunud ka?

Abitreener Kris Killingul on minu teada kuus Ogre mängu valmis lõigatud (Killingu enda sõnul oli juba kaheksa – toim.). Tundub, et nad on hirmsas hoos. Vaatame videod üle ja saab näha, kuidas hakkab minema.

Millise võistkonnaga Ogre puhul tegemist on?

Neil on kogemust Rinalds Sirsninši näol ning ei tea, kas neil Kaspars Berzinš mängib (oli pikalt vigastuspausil – toim.). Nad on hästi komplekteeritud ja neil on võitlejaid ja agressiivseid lätlasi palju. Balanss on hea, on nii kogemust kui nooruslikku uljust.

Et kogemata nad seda neljandat kohta ei teeninud?

Ei-ei. Ma arvan, et nad Lätis tahavad kindlasti medalile mängida.

Kuidas on TalTechi meeskonna vorm, kas oled rahul tasemega, mille pealt te play-offi lähete?

Alati saaks paremini, aga nurisemiseks ei ole põhjust. Kas me saame final fouri või ei saa, need kaks mängu pole meil midagi tagasi hoida. Pärast neid mänge või final fouri tuleb pikem paus ja saab akusid laadida. Praegu pole see koht, kus tagasi hoida.

Kas Sinu jaoks on üllatus, et lõpetasite Eesti klubidest paremuselt teisena?

Ei saa nii öelda. Enne hooaega, kui me võtsime nimekirjad läbi, kes kus on, siis teine-kolmas koht olid ikkagi saadaval. Kalev/Cramo vastu on raske saada, aga Tartul olid omad asjad, miks nad nii tugevad ei ole. Kui võtame Rapla, Pärnu, TLÜ, siis tegelikult me oleme ühesuguse tasemega – ühel päeval võidab üks, teisel teine.

Öeldakse, et play-off korvpall on hoopis midagi erinevat põhiturniirist. Sul on Gregor Arbeti ja Jaan Puideti näol olemas kogenud mehed, kelle väärtus ehk otsustavates mängudes veel rohkem tõuseb?

Kindlasti, sest see play-off korvpall ongi hoopis midagi muud. Arbet on mänginud play-offe hoopis teisel tasemel ka ning eks nende ja Toomas Raadiku otsa me vaatame.

Kas Sina loodad TalTechi sellest paarist edasi viia?

Muidu ei oleks üldse mõtet mängima minna, kui ei tahaks (naerab – toim.). Loomulikult me läheme võidu peale mängima. Oleme nii pika tee juba maha kõndinud, loomulikult üritame matka veel pikendada.


Veerandfinaalseeria TalTechi ja Ogre vahel algab juba neljapäeval kell 18.30 TalTechi spordihoones. Korduskohtumine peetakse kaks päeva hiljem Lätis.

scroll to top