fbpx
Close

Heiko Rannula: mina usun endiselt, et selles liigas on võimalik kõiki vastaseid võita

-Heiko Rannula | Foto: Siim Semiskar

-Heiko Rannula | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti korvpalliliiga põhiturniiri lõpp pakkus kuhjaga põnevust, kuna play-offi kohad mängiti lõplikult välja alles viimastes mängudes. Üheks tiimiks, kes suutis ennast kaheksa hulka pressida, oli Pärnu Sadam, kes pühapäeval alistas suurest kaotusseisust välja tulles Tallinna Kalev/TLÜ.

Korvpall24.ee portaal uuris pärnakate peatreenerilt Heiko Rannulalt pärast kohtumist, kui oluline nende jaoks positsioon esikaheksas on ning kui palju on neil püssirohtu, et hakata vastu põhiturniiri võitnud BK Ventspilsile.

Kas võib öelda, et tõmbasite hooaja viimases mängus kübarast jänese välja ning lähete võitjana ning play-off kohaga koju?

Eks neid algedusid on ju enne ka olnud. Tuleb lihtsalt võidelda. Meil täna paljudel mängijatel oli ebakindlus sees, visketabavus oli suhteliselt kehv (väljakult 45% – toim.). Kannatasime ära selle esimese poolaja. Rääkisin poistele pidevalt, et tuleb 1-2 punkti haaval kannatada ja ei tasu mõne minutiga hullu panema minna.

Kui positiivne on treenerile see, et just mängu lõpus suudetakse mänguplaanist kinni pidada ja oluline võit koju tuua?

See on igal juhul hea, aga positiivne on ka, et meie mitmed liidrid nagu Henri Wade-Chatman ja Demetre Rivers ei teinud kõige paremat sooritust, aga tulid pingilt Sten Saaremäel ja Karl-Martin Kask. See annab mulle enesekindlust, et on võimalik ka vahetusmeestega mängu pööre tuua. See oli meeskonna võit.

Kaheksandal kohal play-offi minek tähendab eeldatavasti vaid kahte mängu, kuna vastu tuleb BK Ventspils. Kui palju see tegelikult teie meeskonna jaoks tähendab?

Esiteks oli play-offi pääs meie tiimi jaoks üks eesmärke enne hooaja algust. Üle kivide ja kändude me selle lõpuks täitsime. Mina ei mõtle kindlasti nii, et see on vaid kaks mängu. Esimene on kodumäng ja mina usun endiselt, et selles liigas on võimalik kõiki vastaseid võita väga heal päeval. Läheme kindlasti võitlema. Isegi, kui läheb nii, et Ventspils võidab, siis need mängud on meile enne Eesti liiga play-offi väga kasulikud.

Võtate neid mänge kui head võimalust kogemust juurde saada?

Ei, mitte päris seda. Kokkuvõttes, kellele me mängime? Mängime ju fännidele, kes tulid ka täna sellise hulgaga siia (Tallinnasse). Peame näitama, et me võitleme igas mängus ja läheme iga kohtumist võitma. Selleks me korvpalli mängime. Mingeid skeeme me ei tee, et mille jaoks me ennast hoiame ja milleks mitte. Meil on noored poisid, paneme igas mängus sajaga!

Kas meeskonna areng läbi kogu põhihooaja kulges selliselt nagu Sa alguses lootsid?

Ma teadsin, et vähe mänge on sel hooajal ja tahtsin rohkem meestega individuaalselt töötada ja trenni teha. Kahjuks oli väga palju väiksemaid ja suuremaid vigastusi, mis mitmetel mängijatel hooaja ära rikkusid. Play-off on veel ees, seetõttu hinnangut kogu hooajale ei julge anda.

Kas enne Ventspilsi mänge annad meestele veidi puhkeaega ka?

Ma ausalt öeldes ei tea, millal need mängud peetakse (intervjuu hetkel polnud veel ajakava paigas – toim.). Kui mäng on juba kolmapäeval (tegelikult on neljapäeval ehk 28. märts), siis pole siin puhata midagi ja tuleb kohe tööle hakata. Meil on noor sats, 10-11 meest, ega meil puhkust vaja pole. Kogu hooaeg on olnud umbes mäng nädalas ja koormuste taha küll midagi ei jää.

Sa toonitad seda noorte aspekti, kas play-off korvpall on põhiturniirist hoopis midagi erinevat ning kuidas noored selle pingega hakkama saavad?

Igal juhul on play-off midagi muud ja võrreldes eelmise aastaga (Pärnu Sadam lõpetas koduse meistriliiga 4. kohaga – toim.) on meil palju uusi mehi. Eks need mängud näitavad lõpuks, mis mastist mehed on. Üksikuid põhihooaja mänge võib igaüks üllatada, aga seerias stabiilselt mängida on kvaliteedinäitaja. Siin terad sõkaldest eristuvadki. Meie omad poisid – (Mihkel) Kirves, (Saimon) Sutt, (Siim-Markus) Post, Sten (Saaremäel) – on juba 3-4 aastat poolfinaali piiri peal asja teinud. Oleks aeg lõpuks tulemus ära teha. Kuskile põgeneda ja mingeid vabandusi otsida meil pole. 21-23-aastased mehed peavad juba tegusid tegema.


Veerandfinaalseeria Pärnu Sadama ja BK Ventspilsi vahel algab neljapäeval kell 19.00 Pärnu spordihallis. Kordusmäng toimub pühapäeval 31. märtsil Lätis.

scroll to top