fbpx
Close

Rapla tulevikumehe Markus Ruubeli valem mänguaja kasvatamiseks: trennis tuleb kõik üle mängida

-Markus Ruubel | Foto: Siim Semiskar

-Markus Ruubel | Foto: Siim Semiskar

Viimsi Karulaugu Spordikeskuses Saku I liiga kohtumises reedel KK Viimsi/Notolt suure kaotuse saanud Rapla KK/Kohila üks liidreid Markus Ruubel (186 cm) on noormees, kellelt lähiaastatel võiks oodata tõsisemat avanemist. 17-aastane tulevikumees on esiliigas toonud ca 25 minutiga keskmiselt 11 punkti ja 3,5 lauapalli mängus ning jagab ennast veel mitme liiga vahel.

Korvpall24.ee intervjueeris noorpallurit Karulaugu Spordikeskuses. Markus Ruubel on pallinud Eesti noortekoondises, osaleb veel U18 meistrivõistlustel ning samuti on sel hooajal keskmiselt 2,7 minuti jagu nuusutanud ka Olybet Eesti-Läti liiga õhustikku.

Kuna mees pallib tänavu kolmes liigas, siis tuleb ennast kuidagi ka erinevate treeningute vahel jagada. “Meil on siin esiliigas selline tiim, et pooled treenivad ühes, pooled teises trennis. Mina ja paljud teised saame karastuse ikkagi meistriliiga meestega koos,” avaldab Ruubel treeningute tausta ja sedagi, miks esiliigas ollakse viimaste hulgas: “Koostööd on väga raske niimoodi harjutada, ainult mängudel saame seda vaadata.”

U18 meistriliigas on Ruubel tase omaette, kui Rapla Korvpallikooli eest toob keskmiselt 21,6 punkti ning kindlalt ollakse B-alagrupi liidrid. Edu saladus peitub Ruubeli sõnul enesekindluse kasvust meestega koos treenides: “Mängin meistriliiga tiimi trennides meeste vastu praegu juba ikka palju mugavamalt, kui hooaja algul.” Kelle peab aga noormees üle mängima, et ise rohkem Eesti-Läti meistriliigas platsile saada, teab Ruubel täpselt: “Eks nad kõik on seal konkurendid mulle, kõik pean üle mängima.”

Raplal õnnestus viimase vooruga kindlustada koht Eesti-Läti liiga play-off-is, kui kindlalt võideti Läti Ülikooli 97:75. Oma võimalust tugeva Riia VEF-i vastu platsile saamiseks näeb ka Ruubel, aga kui palju minuteid koguneb, eks seda otsustab treener. Seeria avamäng on juba sellel kolmapäeval kell 19 Rapla Sadolini Spordihoones.

“See on mul esimene hooaeg meestega, katsun harjuda ja analüüsida mänge ning vaatan, kuhu tulevik mind viib. Meestega võrreldes pean enda plussiks füüsist. Üritan paar korda nädalas keha ehitada. Vise on olnud hetkel igalt poolt nii ja naa. Üritan rohkem läbi murda ning vigu otsida,” sõnas noormees, kes just läbimurdmist ja vigade väljameelitamist peab enda üheks olulisemaks rolliks ning seda eriti esiliiga tiimis mängides.

Viske järeleaitamisega tegeleb noormees igapäevaselt: “Visketrennides ma sooritusi ei loe, mul on vaja sellist rütmitunnetust saada. Näiteks 5 minutit mängus elan sisse ning siis võin hakata kõmmutama.”

scroll to top