fbpx
Close

Rait-Riivo Laane täienevast Rapla koosseisust: mitmed meeskonnad tahaksid meie mängijaid

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis Utilitase meeskonna jaoks algab Paf Eesti-Läti korvpalliliiga 2019/20 hooaeg 27. septembril, kui vastaseks on Tallinna Kalev/TLÜ. Võistkonnast on veel mõni lüli puudu, kuid Rapla ridades on neli aastat hiljem tagasi mängujuht Rait-Riivo Laane.

Nüüdseks 26-aastane Laane esindas Raplat viimati 2014/15 hooajal. Seejärel pallis ta aasta TTÜ (praegune TalTech) ridades ja 2016/17 hooajaks siirdus 179 cm pikkune tagamees Kreeka esiliigasse. Esimesed kaks hooaega kuulus ta Piraeuse Ethnikose võistkonda ning mullu pallis ta Kosi Ippokratise särgis. Ethnikose eest viskas ta üle 13 punkti mängu kohta ja andis 5 korvisöötu. Ippokratises jäi eelmise hooaja keskmiseks saagiks 10,5 silma, 2,5 lauapalli, 4,7 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget.

Korvpall24.ee-le sõnas Laane, et algav hooaeg saab kahtlemata põnev olema ning Rapla koosseisuga tuleb rahul olla. Tõenäoliselt on juurde tulemas veel ka paar välismängijat.

Milliste vaadetega hooajale peale lähed?

Eesmärgid on jõuda ühisliigas nelja hulka ning Eesti liigas vähemalt finaali. Midagi madalamat meil hetkel mõttes pole.

Olete üsna vaiksed olnud välismängijate rindel. Kas oodata on veel täiendusi?

Ei oska päris täpselt öelda, aga minu teada ühte pikka ja tagameest otsime juurde. Mis hetkel nad tulevad ja kas nad tulevad, tuleb küsida Toomas Annuki ning Jaak Karbi käest.

Kas Sina kui mängujuhina näed, et meeskonnas on nendel positsioonidel augud sees?

Auke isegi pole sees, aga trennikehasid oleks juurde vaja ja kindlasti nad oleksid ka mängumehed. Erinevat tüüpi mängijaid kindlasti otsitakse ja seeläbi on meil väljakul võimalik olla mitmekesisemad ja vastastele ohtlikumad.

Kas Sind tõi Eestisse tagasi see, et Kreekast head pakkumist ei tulnud või tuli koduigatsus peale?

Konkreetset põhjust ei oskagi isegi öelda. Raplaga oli konstruktiivne jutt ja mulle meeldisid need vaated, millest suve keskel rääkisime ning tol hetkel oli välismaa poolel vaikus. Arvan, et Eesti-Läti liigal taseme poolest midagi häda pole. Meeskonnad on tegelikult ju tugevad. Saab väga põnev hooaeg olema.

Kas tunned, et taseme suhtes astusid sammu tagasi, kui võrrelda Kreeka esiliigat ja siinset ühisliigat?

Pean tunnistama, et mul puudub hetkel ülevaade. Ei ole neid kontrollmänge palju mänginud ja ei tea, milline on Eesti meeskondade tase. Eks see selgub hooaja käigus. Kui jõulude ajal uuesti küsida, siis oskan paremini vastata.

Kui heas vormis Sa individuaalses plaanis oled? Hakkad lähenema vanusele, mida peetakse korvpalluri tippeaks, kus füüsis ja peas olev saavad kokku.

Ise on seda päris keeruline hinnata. Eks aastatega muutud tugevamaks ja kiiremaks. aga seda ma arvan on kõrvaltvaatajal lihtsam öelda, milline on mängupilt. Mina enda jaoks tunnen ikka kõike samamoodi. Võib-olla kainemat mõistust on juures ja oskan olukordi rohkem hinnata, kuna olen aastate võrra kogenum.

Kas Sinu hinnangul on Raplal mehed olemas, kellega Eesti-Läti liigas kaheksa hulka ehk play-offi jõuda?

Usun, et kui need täiendused tulevad, siis oleme kindlasti valmis seda tegema. Praeguseid mehi, kes meil on, tahaksid ilmselt endale paljud meeskonnad siin liigas. Näeme vaeva edasi, teeme trenni ning vaatame, mis saab.

scroll to top