Tallinna karikavõistluste finaalis kohtuvad valitsevad Eesti meistrid ja maailmameistrid

-OSK - Audentes | Foto: Birgit Piibur

-OSK – Audentes | Foto: Birgit Piibur

Naiste Tallinna karikavõistluste finaalis kohtuvad OSK-i ja Tallinna Ülikooli naiskonnad, kes olid poolfinaalides üle vastavalt Audentese Spordiklubist ja Keila Korvpallikoolist.

Valitsev Eesti meister Tallinna Ülikool esiliiganaiskonnale Keilast võimalust ei jätnud ning võttis pärast rabedat esimest poolaega mugava 84:34 (21:16, 16:10, 19:2, 28:6) võidu.

Aktiivset kaitset näidanud ning võrdselt mänguaega jaganud Tallinna Ülikooli parimateks osutusid Sofia Košareva 15 punktiga ja Maria Metsaorg 14 punkti ning 7 lauapalliga. Võistkonna kapten Annika Köster lisas 10 punkti, 7 lauapalli ning 7 vaheltlõiget.

Esiliigas mängiva Peep Pahvi juhendatava Keila Korvpallikooli parimateks olid võrdselt 8 punktiga võistkonna kapten Kaisa Aatonen ning Merilyn Närep. Catlin Ritsberg lisas 5 punkti ning 11 lauapalli.

Teises poolfinaalpaaris sai 35+ vanuseklassi maailmameistritest koosnev OSK tasavägise mängu järel 73:66 (16:19, 20:8, 20:19, 17:20) jagu Audentese Spordiklubi naiskonnast.

Kodusaalis mänginud OSK-i edu võtmeks oli lauavõitluse domineerimine (64-39) ning vabaviskejoonele jõudmine, kus 33-st üritusest tabati 22. Heila Rosenfeldt kogus võitjate parimana 18 punkti, 11 lauapalli ning 6 resultatiivse söötu. Teda toetasid Kadri Pärnpuu 12 ning Kristi Täht 11 punktiga.

Audentese parimateks olid 40 minutit väljakul rassinud Jane Svilberg 25 punkti ja 11 lauapalliga ning Greeta Üprus 17 punkti, koguni 8 vaheltlõike ning 6 lauapalliga.

30. septembril toimuvatel kohamängudel lähevad seega pronksikohtumises omavahel vastamisi Audentese SK ning Keila KK ja finaalis OSK ning Tallinna Ülikool.