Rakvere andis võõrsil turvalise edu käest, aga otsustavate hetkede sihikindel tegutsemine andis võidu

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäeval toimunud esimeses Eesti klubide vahelises kohtumise võõrustas Rapla Avis Utilitas seni vaid ühe võidu kogunud Rakvere Tarva meeskonda. Külalised olid poolajaks 13 punktiga juhtimas, kuid Raplal õnnestus mängu tagasi tulla ja kolmanda veerandaja lõpus ka juhtima minna. Viimasel neljandikul oldi mitmel korral ühe viske kaugusel viigist, aga Rakvere tegutses erinevates olukordades kindlamalt ning nii saadi ka oluline võit kätte. BK Ventspils oli samal ajal 69:78 üle Latvijas Universitate’ist.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas 76:84 (21:28, 18:24, 23:12, 14:20)

Visketabavus jäi kummalgi meeskonnal 53%, aga lauavõitlus kuulus Raplale 32:24 (ründelaud 10:8). Korvisööte jagasid mõlemad meeskonnad 13, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 11:5. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 8, Raplal 18.

Egert Haller ja Tormi Niits tõid Rakvere parimatena 17 punkti. Riley Hayes lisas 14 silma ja võttis 7 lauapalli ning Devin Harris järgnes 12 punkti ja 6 korvisööduga. Kristaps Gluditis sai kirja 9 ja Renato Lindmets 8 punkti.

Al-Wajid Aminu ja Saimon Sutt olid Rapla parimad 20 punktiga, kes võtsid veel vastavalt 7 ja 6 lauapalli. Roberts Freimanis toetas omasid 13 punkti ja 7 lauapalliga. Marek Ruut järgnes 8, Joonas Šein 7 ja Sven Kaldre 6 punktiga.

“Üritasime Sutti ja Friemanist mängust välja võtta, et las teised viskavad. See toimis kuni kolmanda veerandajani ja siis hakkasid paugutama, aga õnneks saime sellest üle. Meil on ikka ühtne meeskond. Pingilt võib ükskõik, kes tulla ja vajutada kahekohalise arvu punkte. Kindlasti liigume tõusulainel. Hooaja alguses olid asjad, mis pärssisid vormi. Nüüd oleme saanud trenni teha. Nagu Kaido Saks ütles, kui neli kaotust olime saanud: teised ei saagi paremaks minna, vaid me saame juurde panna. Mänguelementidest on meil enim juurde panna kaitses ja mingil hetkel jookseb rünnak täiesti kokku. Tahame tõusudest ja mõõnadest üle saada. Kui seda teeme, siis võime igaühega mängida,” rääkis Tormi Niits Inspira vahendusel antud intervjuus.

Päeva viimases mängus kohtuvad Tallinna Kalev/TLÜ ja BC Kalev/Cramo.