Siris/Starforest tunnistab vaid võite, edukad ka Rapla, Jõgeva ja seljavõidu võtnud HITO

-Elgar Tamsalu ja Siris/Starforest korvpallimeeskond | Foto: Danel Dorbet

Saku II liigas peeti reedel neli kohtumist, mis tõid võidulisa Jõgeva VSK/Tartu Ülikoolile, Rapla Korvpallikoolile, KK HITO/BC Karjamaale ja Siris/Starforestile. Neist viimane on teise liiga debüüthooajal siiani kaotuseta – võidetud on juba viis mängu järjest! Siris/Starforesti võidukurssi ei suutnud väärata isegi vanameistri Kriisa hea esitus, üleplatsimeheks kerkis Elgar Tamsalu 24 punktiga.

Võrumaa – Jõgeva VSK/Tartu Ülikool 54:83 (10:21, 17:21, 15:21, 12:20)

Võrumaal pandi asjad paika juba esimesel veerandajal, mille kodumeeskond kaotas 10:21. Vahe suurenes stabiilselt iga perioodiga ja mängu lõppskooriks kujunes 54:83, võit külalistele.

Turniiritabelis neljanda koha säilitanud Jõgeva VSK/Tartu Ülikooli (4-2) eest tõi Kris Urvik 19 punkti ja 5 lauapalli, Sten Lillemägi lisas 15 ja Danno Nool 12 silma. Jaanus Annuki arvele kogunes 11 punkti, 5 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget.

Üheteistkümne tiimi konkurentsis seitsmendal positsioonil asuva Võrumaa (2-4) kasuks viskasid Andre Treial ja Fredi Parker võrdselt 11 punkti, Parkerilt lisaks ka 6 lauapalli. Richard Jõgi toetas 10 punktiga.

Alutaguse – Rapla Korvpallikool 88:99 (22:34, 26:24, 17:22, 23:19)

Õhtu tasavägiseim mänguskoor tuli Iisakust, kus kodusaalis mänginud Alutaguse pidi 88:99 alla vanduma heas hoos Rapla Korvpallikoolile. Kodutiim võitis küll kindlalt lauavõitluse (48:32), kuid ei leidnud rohtu Rapla hea visketabavuse vastu (kahesed 60,6%, kolmesed 48,1%).

Teise liiga kaheksas meeskond Alutaguse (2-4) toetus peamiselt Jaanus Pärnpuule, kes viskas üleplatsimehena 34 punkti. Einar Grüning sai 23 punkti ja 10 lauapalliga kirja kaksikduubli ning Ülar Sala saagiks langes lisaks 7 punktile ka mängu parimad 15 lauapalli.

Teisel kohal jätkava Rapla Korvpallikooli (5-1) eest säras head visketabavust näidanud Markus Ruubel 26 punkti (kahesed 8/8, kolmesed 1/2, vabavisked 7/8) ja 8 lauapalliga. Joonas Sein lisas 16 punkti ja 8 lauapalli ning Markus Ladoga ja Kaarel Välb tõid vastavalt 18 ja 12 silma.

KK HITO/BC Karjamaa – Keila Korvpallikool II/Balteco 121:58 (28:18, 31:7, 27:18, 35:15)

Mänguõhtu kõige ühepoolsem vastasseis leidis aset Jõhvis, kus KK HITO suutis Keila Korvpallikooli alistada koguni 121:58. Oluliselt paremini väljakult viskeid tabanud kodumeeskond oli vastasest selgelt üle, võites lauavõitluse koguni 76:26 (sh ründelaud 28:9)!

Turniiritabeli kolmanda KK HITO/BC Karjamaa (3-1) eest tegid hea mängu mitu meest: Urmet Roosimägi (17 p, 9 lp, 4 rs, 6 vl), Edvard Trumm (13 p, 16 lp, 5 rs), Taniel Sapovalov (23 p, 15 lp), Veiko Simm (20 p, 11 lp, 4 rs) ja Margo Tali (15 p, 5 lp, 7 rs).

Teise liiga punane latern Keila Korvpallikool II/Balteco (1-4) sai suurima panuse Ralf Rico Graudinilt, kelle arvele kogunes 19 punkti. Sten Strelkov lisas 11 ja Mark Dzotsenidze 9 silma.

BC Viljandi vald/Eesti Maavara – Siris/Starforest 76:91 (14:10, 17:29, 18:22, 27:30)

Esimese veerandaja võitnud kodutiim kaotas ülejäänud kolm perioodi ja kogu mängu seisuga 76:91. Võidult võidule sammuva teise liiga liidri Siris/Starforesti (5-0) parimana viskas Elgar Tamsalu 24 punkti. Janis Vahter ja Max Pärna toetasid kumbki 12 silmaga ning Kaspar Lootus lisas 10 punkti ja 9 lauapalli.

Liigatabeli viienda Viljandi vald/Eesti Maavara (3-3) mängu vedas taas vanameister Valmo Kriisa, kes viskas 23 punkti, noppis 8 lauapalli, jagas 4 korvisöötu ja tegi 3 vaheltlõiget, aga kaotas ka 10 korral mänguvahendi. Koguni 18 lauapalli hankinud Vaiko Riives lisas 9 ning Aivar Piir ja Steven Tensing vastavalt 17 ja 12 punkti.