fbpx
Close

Arizona legendi järgi nime saanud Kerr Kriisa: mul on kohustus hoida #25 heades kätes

Avatar

Eesti korvpallisõprade pilgud on algaval hooajal senisest veelgi enam naelutatud ookeani taha USA üliõpilasliiga NCAA mängudele. Juba ka Eesti rahvuskoondises ilma teinud 19-aastane ja 190 cm pikkune Kerr Kriisa tõmbab selga kuulsa Arizona ülikooli särgi.

Hiljuti andis Kriisa koos tagaliinikaaslase James Akinjoga Arizona piirkonna ajakirjanduse esindajatele interneti vahendusel pressikonverentsi, kus vastas küsimustele nii USA ja Euroopa korvpalli erinevuste kohta kui pidi iseloomustama oma meeskonnakaaslasi.

Kõnealust pressikonverentsi on võimalik videopildis vaadata selle kirjatüki lõppu kerides, aga Kerr Kriisat puudutanud küsimused ja vastused paneme tõlgituna siia ka kirja.

Kui hästi Sinu mäng võiks Euroopa korvpallist USA kolledžikorvpalli üle kanduda?

Olen nüüd juba peaaegu kolm kuud treeninud ja arvan, et asi hakkab looma. Seni on kõik hästi ning usun, et siit edasi läheb tee üksnes ülesmäge.

Seni oled saanud küll vaid treenida, aga mis on Sinu jaoks olnud suurimad erinevused kolledžikorvpalliga kohanemisel?

Ma arvan, et kõik on palju füüsilisem, eriti Jamesi (teine pressikonverentsil osalenud Arizona pallur James Akinjo – toim.) vastu tegutsedes. James on iga päev trennides mul tagumikus kinni. Sellist asja pole ma väga varem tunda saanud. Üldiselt on mäng rohkem individuaalne ja 1-1 peal, mis aitab mul selle külje pealt paremaks saada.

Sa said nime Arizona ülikooli legendi Steve Kerri järgi. Kuidas tema Sinu korvpallurikarjääri mõjutanud on ja mil viisil üritad siin tema jälgedes käia?

Loomulikult on ta legendaarne mängija ja nüüd isegi veel parem treener. Ta pole otseselt mind mõjutanud, kuna mängis ajal, kui ma olin väga väike. Olen vaid vaadanud mõningaid vanade aegade videoid. Nüüd kannan särgil tema numbrit ja võtan seda kui kohustust hoida #25 heades kätes.

Kuna tiimis on palju uusi nägusid, siis kuidas on meeskond kokku klappimas nii väljakul kui väljaspool platsi?

Kuna meil on palju rahvusvahelisi mängijaid ja kõik tulevad erinevatest kultuuridest, siis on see olnud pidev progress. Esialgu oli olukord, kus kõik näod olid uued ja tutvusime üksteisega esmakordselt. Nüüd on iga treeninguga asjad nii platsil kui sealt eemal liikumas õiges suunas. Rääkides vabast ajast, siis käime koos söömas ja vaatasime ühiselt NBA mänge, kui need veel eetris olid.

Mis tunne on olnud tagamängijana tööd teha abitreener Jason Terry käe all, kes on läbi aegade üks paremaid tagamehi, kes Arizonast on sirgunud?

Ta näeb väikeseid detaile, mida teised treenerid ei pruugi tähele panna. Ta on mänginud väga kõrgel tasemel ja teab mingeid asju võib-olla veidi paremini. See on minu jaoks olnud väga hea.

Teil mõlemal (küsimus suunati nii Kriisale kui James Akinjole) on oskusi mängida nii palliga kui ilma selleta. Kas näete Arizona tiimis ennast puhaste mängujuhtide, skoorivate mängujuhtide või combo guard’idena? Kas olete üksteise vastu tegutsedes ka aru saanud, mis elementides üks või teine parem on?

James Akinjo: Me oleme mõlemad päris head tagamängijad ja teeme seda, mida treener meil teha palub.

Kerr Kriisa: Ma jääks sama vastuse juurde. Me teeme seda, mida peab ja ma ei tahaks ennast James’iga võrdlema hakata.

Kuidas suhtute sellesse, et tänavusel hooajal mängitakse ilma fännideta ja kuidas see mõjutab konkreetselt teid ja kogu tiimi? Tavaliselt on McKale Center (mahutab 14 644 pealtvaatajat – toim.) kolledžikorvpallis ühe parema atmosfääriga areene.

James Akinjo: Kerr polegi veel McKale Centerit näinud, ainult video pealt. Tema ei oska puudust tunda ja mängib lihtsalt korvpalli. Mina ju samuti väikese poisina mängisin tühjades saalides. Mulle lihtsalt meeldib korvpalli mängida. Loomulikult me igatseme publiku tekitatud atmosfääri ja tahaksime sellest osa saada. Aga on, kuidas on, me läheme ja teeme oma tööd.

Kuidas on igapäevaselt treeningul mängida Terrell Browni (Seattle’i ülikoolist Arizonasse üle tulnud tagamängija – toim.) vastu? Milline mängumees ta teie arvates platsil on?

Terrell on esimese asjana suurepärane kutt ja väga sõbralik. Platsil on tal palju kogemusi, kuna ta on NCAA-s juba pikalt mänginud. Me hoiame kokku ja ta aitab mind palju, kuna ma ju täpselt ei tea, kuidas NCAA ja Pac12 konverentsi hooaeg kulgema hakkab. Ta annab mulle palju nõu ja ta on meie meeskonnale suurepärane mängija.

scroll to top
Inline
Inline