fbpx
Close

Rytase nimekas täiendus jõudis lõpuks kohale, aga kehva mängu alguse ja lõpu tõttu jäädi taas võiduta

Avatar
-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalli kõrgliigas oli Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas laupäeval sel hooajal teist korda vastamisi Pasvalyse Pieno Žvaigždesiga, kellelt tuli võõrsil aga mõneti ootamatult vastu võtta 79:82 (15:28, 23:17, 26:14, 15:23) kaotus. Esimese omavahelise mängu oli Rytas seejuures 106:82 võitnud.

Visketabavuses oli Rytas 50% – 39% parem, aga lauavõitlus kaotati 34:35 (ründelaud 8:12). Korvisööte jagas rohkem Rytas 15:14 ja ka vaheltlõikeid tehti rohkem 5:4. Pallikaotuseid kogunes Pieno Žvaidždesil 12, Rytasel 11.

Kristjan Kitsing sai ligi 15 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 3 punkti (kolmesed 1/4). Statistikasse jäi veel üks lauapall ja 5 isiklikku viga.

Andrew Goudelock viskas Rytase parimana 18 punkti ja andis 5 korvisöötu. 16 punkti ja 8 lauapalli jäi Martynas Echodase nimele. Värske täiendus, senegallasest korvialune jõud Maurice N’dour, kelle kohalejõudmine Leetu pikenes mitmete koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu, tõi 13 punkti. 206 cm pikkune ja 28-aastane mängumees on varasemalt pallinud ka korvpalliliigas NBA New York Knicksi ridades ja Euroopas Madridi Realis, Valencias ning Kaasani Unicsis. Kahekohalise punktiarvuni jõudis Rytase poolelt veel võistkonna kapten Mindaugas Girdziunas, kes sai kirja 11 silma.

Pieno Žvaigždesi parimaks kerkis Tomas Lekunas 29 punkti ja 9 lauapalliga. Karolis Giedraitis järgnes 15 ja Andreja Milutinovic 12 punktiga. Vabavisetest lõppskoori vormistanud endine BC Kalev/Cramo mängujuht Branko Mirkovic tõi 6 ja varasemalt Pärnu Sadamat esindanud Paulius Petrilevicius 5 silma.

Turniiritabelis hoiab Rytas kuue võidu ja kolme kaotusega esikohta, aga viimased kolm kohtumist ongi just kaotatud. Pieno Žvaigždes on kogunud neli võitu ja neli kaotust, millega asutakse kuuendal positsioonil.

Rytas on Leedu meistriliigas taas võistlustules 14. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Utena Juventusega.

scroll to top
Inline
Inline