fbpx
Close

Algviisikusse murdnud Kitsing näitas Rytase järjekordses võidumängus suurepärast visketabavust

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalli meistrivõistluste kolmandas mänguvoorus võttis Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Lietuvos Rytas vastu Pasvalyse Pieno Žvaigždesi meeskonna, kelle üle saadi kindel 106:82 (36:19, 29:22, 15:22, 26:19) võit.

Visketabavuses jäi Rytas 53% – 49% peale ning lauavõitlus kuulus neile samuti 41:23 (ründelaud 17:6). Korvisööte jagati võrdselt 23 ning pallikaotuseid kogunes rohkem Rytasel 18:16.

Rytase peatreener Donaldas Kairys usaldas Kristjan Kitsingu esimest korda algviisikusse ning eestlane võttis sellest võimalusest praktiliselt viimase välja. Ääremängija viibis väljakul ligi 19 minutit ja viskas 18 punkti (vabavisked 1/1, kahesed 1/2, kolmesed 5/6). Lisaks sai ta kätte 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi 3 isiklikku viga.

Lukas Uleckas ja Andrew Darius Goudelock tõid Rytase poolelt samuti 18 punkti. Võistkonna kapten Arnas Butkevicius lisas 16 silma ja 5 lauapalli ning Martynas Echodas tegi kaksikduubli 13 punkti ja 10 lauapalliga.

Andreja Milutinovic oli Pieno Žvaigždesi parim 15 punkti ja 5 korvisööduga. Endine Pärnu Sadama korvialune jõud Paulius Petrilevicius järgnes 14 punkti ja 6 lauapalliga ning mitu hooaega BC Kalev/Cramot esindanud Branko Mirkovic lisas 12 silma ja andis 6 korvisöötu. 10 punkti said kirja Arvydas Šikšnius (lisaks 4 lauapalli ja 5 korvisöötu) ning Daniel Amigo. Eesti korvpalliga seoseid oli antud kohtumises veelgi, kui 6 punkti viskas varasemalt Valga-Valka korvpallimeeskonnas liidrite sekka kuulunud tagamees Edgars Lasenbergs.

2. oktoobril ootab Rytast ees võõrsilmäng seni vaid kaotuseid tunnistanud Alytuse Dzukijaga.

Loe ka: VIDEO | Kitsing vajutas Rytase võidumängus viis kolmest ning tegi ära ka oma leivanumbri

scroll to top