fbpx
Close

Väikese trauma järel taas mängukorda saanud Martin Paasoja: peaksin olema kindel rotatsiooni mees

-Martin Paasoja | Foto: realvalladolid.es

-Martin Paasoja | Foto: realvalladolid.es

Algavaks hooajaks Hispaania esiliigasse Real Valladolidi klubisse siirdunud Eesti korvpallikoondise tagamängija Martin Paasoja tiimi esimeses kontrollmängus väikese vigastuse tõttu kaasa teha ei saanud, kuid juba täna toimuvas järgmises kohtumises on enda sõnul juba mänguvalmis.

“Mul oli väike trauma, jah. Ei midagi erilist. Järgmises mängus olen juba platsil,” sõnas 27-aastane ja 191 cm pikkune Paasoja Korvpall24.ee portaalile pärast Real Valladolidi 93:70 võitu samas liigas palliva Oviedo Baloncesto vastu.

“Esmamulje Valladolidis on olnud positiivne ning klubi on jätnud endast väga professionaalse mulje. Tiim tundub olevat ühtlane, aga raske veel öelda, mis tasemel me võrreldes teiste meeskondadega oleme,” kommenteeris Paasoja oma senist kogemust klubis.

Valladolid on uueks hooajaks platsile saatmas üsna rahvusvahelist seltskonda, kui lisaks eestlasele ja hispaanlastele on tiimis kolm ameeriklast, kaks hollandlast, sloveen ja rootslane. Paasoja otsesteks konkurentideks võiksid “number kahe” positsioonil eeldatavalt olla ameeriklased Antoine Mason ja Greg Gantt ning väikese ääre positsioonil sloveen Matej Kavaš ja hispaanlane Daniel Astilleros.

“Treeningute põhjal olen hakkama saanud,” arvas Paasoja ise. “Ühtegi imemeest meil satsis pole, peaksin olema kindel rotatsiooni mees. Aga eks paistab, milliseks see roll täpselt kujuneb.”

Kuigi Eestis tõmmatakse koroonaviiruse teise laine tõttu piiranguid järjest karmimaks ja siit vaadates tundub Hispaanias olukord veel kordades hullem olevat, siis Paasoja sõnadele tuginedes on asi pigem vastupidine. “Mulle tundub, et asi on kontrolli all. Räägitakse isegi juba, et hakatakse publikut saali lubama,” lausus varasemalt ka Rumeenia meistriliigas ja Kreeka esiliigas pallinud Paasoja.

Valladolidi linnaga pole Paasoja veel tutvust teinud, kuid veidi on ringi vaadanud küll. “Põhiliselt olen vabadel päevadel käinud erinevates parkides. Kesklinna väga trüginud pole, kuna seal liigub rohkem inimesi ja pigem üritan suuremaid rahvamasse vältida. Väljaspool Valladolidi pole veel käinudki, aga homme (täna ehk laupäeval – toim.) läheme Lugosse mängule.”

Küsimuse peale, kas laupäevases kohtumises saab ka eestlane platsile joosta, vastas Paasoja kindlalt: “Jah, olen mänguvalmis!”

scroll to top