Rakvere lõpetas Gluditise ja Kuksiksi eestvedamisel Pärnu kuuemängulise võiduseeria

-Juris Umbraško ja Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti reedel ära üks mäng, milles läksid vastamisi Rakvere Tarvas ja Pärnu Sadam. Külalismeeskond Pärnule kuulus avaveerand 22:19 ja poolajaks juhiti 43:35. Kolmanda veerandaja lõpus oli Rakvere jäänud juba 40:55 kaotusseisu, aga seejärel tehti 9:0 spurt ja 7.22 enne lõpuvilet oli Pärnu edumaa vaid kahepunktiline. Peagi oli kodumeeskond juhtima pääsenud, lõpuminutitel hoiti initsiatiivi, aga Edon Maxhuni viigistas seisu 20 sekundit enne lõppu 84:84 peale. Rakverele jäi viimane rünnak ning Kristaps Gluditis tabas keskpositsiooniviske. Mihkel Kirves sai veel kaugviske teele saata, mis läks napilt mööda ja Rakvere teenis magusa 86:84 võidu.

Rakvere Tarvas – Pärnu Sadam 86:84 (19:22, 16:21, 18:16, 33:25)

Visketabavuses jäi Rakvere 45% – 40% peale. Lauavõitluse võitis Pärnu 42:40 (ründelaud 13:13). Korvisööte andis Pärnu rohkem 17:16, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 9:5. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 13, Pärnul 12.

Kristaps Gluditis viskas Rakvere parimana 28 punkti ja andis 5 korvisöötu. Uus täiendus Rihards Kuksiks lisas 21 punkti ning Egert Haller kogus 12 punkti ja 5 lauapalli. Tormi Niits sai kirja 9 punkti ja 13 lauapalli.

Edon Maxhuni tõi Pärnu poolelt 19 punkti ja andis 6 korvisöötu. Mihkel Kirves tegi kaksikduubli 18 punkti ja 14 lauapalliga ning Linards Jaunzems sai samuti kaksikduubliga hakkama, kui kirja läks 17 punkti ja 14 lauapalli. Märt Rosenthal lisas 15 punkti ja 4 lauapalli. Mängust jäi eemale põhitegijate sekka kuuluv Robert Valge ja vigastuse tõttu ei otsustatud mänguminuteid anda keskmängijale Lauris Blausile.

Laupäeval, 6. veebruaril toimub Paf Eesti-Läti korvpalliliigas üks mäng, kui Latvijas Universitate võõrustab BK Ventspilsi. Eesti klubid on võistlustules teisipäeval, 9. veebruaril, mil Tartu Ülikool Maks & Moorits võtab vastu Rapla Avis Utilitase.