fbpx
Close

Kerr Kriisa tegi oma kauaoodatud NCAA-debüüdi, kuid Arizona kaotas

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Suvel USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Arizona Wildcatsiga liitunud Kerr Kriisa sai läinud öösel lõpuks kirja ka esimese ametliku kohtumise. Võidule 20-aastane eestlane meeskonda siiski aidata ei suutnud, kui võõrsil kaotati 58:73 Utah Utesile.

NCAA otsuse tõttu veebruari alguseni mänguvõimalust ootama pidanud Kriisa alustas kohtumist pingilt, kuid veetis lõpuks väljakul 19 minutit. Eestlase arvele kogunes kaks resultatiivset söötu, üks vaheltlõige ja üks isiklik viga. Punktiarvet Kriisa ei avanud, eksides kahel kolmepunktiviskel.

Arizona resultatiivseim mängija oli leedulane Ažuolas Tubelis, kes viskas 17 punkti ja võttis seitse lauapalli. Võitjate parim oli Timmy Allen 18 punkti ja üheksa lauapalliga.

Mänguloa saanud Kriisa annab Arizona peatreener Sean Millerile vajaliku lisakäigu. Mitme vigastatud mängija puudumisel on seni tagaliinis põhiraskust kandnud kaks meest – James Akinjo ja Terrell Brown Jr.

Arizona hoiab Pac-12 konverentsis seitsme võidu ja viie kaotusega viiendat kohta, kogu hooaja saldo on neil 13 võitu ja viis kaotust. Järgmine mäng seisab ees Eesti aja järgi laupäeva öösel vastu pühapäeva, kui võõrsil minnakse vastamisi Colorado meeskonnaga.

Eelmisel kümnendil tulevaste NBA tähtede värbamisega (nt 2018. aasta NBA drafti avavalik Deandre Ayton ja Soome korvpallisensatsioon Lauri Markkanen) silma paistnud Arizona korvpalliprogramm on viimaste aastate jooksul olnud suure korruptsiooniskandaali keskmes. Seoses sellega otsustas Arizona loobuda tänavusel finaalturniiril osalemisest. See tähendab, et Kriisa jaoks on hooaja lõpuni on jäänud üks kuu.

scroll to top