Rapla ajas mängu lõpu veel põnevaks, kuid Tartu sammus ikkagi finaali

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga poolfinaalis ei suutnud ka kolmandas mängus Rapla Avis Utilitas võitu kätte saada, kui pidi Tartu Ülikooli meeskonnale alla vanduma 64:75 ning kogu seerias vastase 0:3 paremust tunnistama.

Avaveerand lõppes võõrustajate napi 15:13 paremusega, aga poolajale mindi 28:28 viigiseisult. Kolmanda veerandaja lõppedes oli taas Tartu viie silmaga ette pääsenud ja juhtis ka viimasel neljandikul küllaltki turvalise vahega. Ligi minut enne kohtumise lõppu suutis Rapla vahe veel 64:69 peale vähendada, kuid enamaks suutelised ei oldud ja mängus koguni 24 ründelauda saanud Tartu meeskond võttis kokkuvõttes 11-punktilise võidu.

Tartu resultatiivseim oli Steven Cook 16 punkti ja 12 lauapalliga. 14 silma ja 12 lauapalli sai kirja Janar Talts ning Vytenis Cizauskas tõi 13 punkti ja andis 9 korvisöötu. Rapla poolelt viskas 14 punkti Dominique Hawkins, kelle nimele jäi veel ka 9 lauapalli ja 11 resultatiivset söötu. Domagoj Bubalo ja Nolan Cressler tõid kumbki 12 silma.

Finaalis läheb Tartu vastamisi BC Kalev/Cramo võistkonnaga.