fbpx
Close

Rapla hankis meeskonda Läti meistriks tulnud ääremängija

-Ervins Jonats | Foto: Siim Semiskar

-Ervins Jonats | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskonnaga liitub 27-aastane Ervins Jonats, kes möödunud hooajal esindas Jurmala võistkonda.

203 cm pikkune ääremängija alustas karjääri samuti Jurmalas, misjärel siirdus üheks hooajaks Ventspilsi ridadesse. Pärast seda oli lätlane taas aasta jagu Jurmalas ning edasi pallis ta kolm hooaega Valmieras, tulles hooajal 2015/16 ka Läti meistriks, kui finaalis seljatati Riia VEF.

Balti liigas jõudis mullu Jonats finaali. Tema keskmisteks näitajateks olid 16 mängu kohta 21,07 mänguminutit, 11,6 punkti, 5,1 lauapalli, 1,8 korvisöötu ja 1,0 vaheltlõiget. Läti meistriliigas tegi ta viimati kaasa 37 mängus ja seal olid näitajateks 23,31 mänguminutit, 9,0 punkti, 5,8 lauapalli, 1,3 korvisöötu ja 0,7 vaheltlõiget.

“Meie esialgne eesmärk oli leida Lätist vähemalt kaks mängumeest, aga nende mängijateturuga lähem tutvumine viis selleni, et me kaotasime lootuse ükski mees palgata. Kui Jonatsi värbamise võimalus tekkis, võtsime sellest kohe kinni, sest just eesliin on see, kuhu me alati täiendust vajame. Lisaks ei ole tema puhul tegemist lihtsalt pika lätlasega, kes ei ole ühises liigas välismaalane, vaid ikkagi tõsise mängumehega, kes teinud palju pahandust meile endilegi. Kindlasti aitavad tema teadmised Läti mängijate kohta meil ka paremini valmistuda mängudeks lõunanaabritega,” rääkis meeskonna mänedžer Jaak Karp Rapla korvpallimeeskonna Facebooki lehe vahendusel.

scroll to top