fbpx
Close

Eestisse naasev Annika Köster: välismaalt ma otseselt võimalusi ei otsinudki

Avatar
-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Mullu Soome kõrgliigas mänginud Annika Köster naaseb algavaks hooajaks tagasi kodumaale, kui hakkab esindama Tallinna Ülikooli naiskonda. Kuna neiu enda sõnul aktiivselt välismaalt uut klubi ei otsinud, siis Eestisse naastes on TLÜ tema jaoks kõige loogilisem variant.

Mullu pallis 26-aastane ja 185 cm pikkune neiu Soomes Hyvinkään Ponteva naiskonnas, kellega aasta lõpetuseks teeniti pronksmedalid. Vahetult pärast hooaja lõppu sõnas Köster Korvpall24.ee portaalile, et samasse klubisse ta tõenäoliselt tagasi ei lähe ning nüüd on teada, et nii ka juhtus.

“Pakkumisi (välismaalt) nipet-näpet tuli, aga ei midagi ekstra huvitavat. Ega ma otseselt ei otsinudki võimalusi,” sõnas Köster Korvpall24.ee lehele antud intervjuus.

Köster on aastaid tagasi ühe hooaja Tallinna Ülikoolis juba mänginud, kui hooajal 2009/10 oli ta osaline hõbedavõidus, kui tiim kandis nime TLÜ/Volta (vt. pilti teksti kõrval): “Käisin toona 11. klassis ja mäletan, et meil läks päris hästi – saime hõbeda. Mängisin esimest korda klubikorvpalli Janne Schasmini käe all ja tegin tol ajal arengus pika sammu edasi.”

Tema sõnul tal Eestisse naastes hetkel alternatiivi polnud: “Sportlikkust printsiibist lähtudes on Eestis mängides mulle kõige sobivamaks variandiks Tallinna Ülikool – naiskonnal on head treenerid, tubli staff, head treeningtingimused ning konkurentsihimulised mängijad. Alternatiiv oleks olnud Audentese uus naiskond. Kindlasti on teistel mängijatel valikus ka Tartu Ülikool, kui tingimused ja asukoht sobib. Usun, et ka seal treenitakse tublisti.”

Kösteri sõnul on tiimi algava hooaja eesmärk võita ühisliigas medal. Peatreener Schasmin tahab näha teda rohkem nägu korvile mängimas ning töö käib ka selle nimel, et saavutada viskekindlus ka kaugemalt kui vaid korvi alt.

scroll to top
Inline
Inline