Belgia koondis ei jätnud Eestile mingit võimalust

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis pidas täna oma esimese kontrollkohtumise Belgiaga enne MM-valikmänge Saksamaa ja Serbiaga. Tartu Ülikooli spordihoones toimunud mängu võitsid külalised kindlalt 98:60.

Avaveerand algas mõlemalt poolt küllaltki lahtiselt ning esimese kümne minuti lõppedes olid belglased 30:23 peal. Poolajaks kasvatati eduseis 14 punktile. Eesti ei suutnud vahet vähendada ka kolmandal veerandajal, kui tunnistati vastase 19:12 paremust ning koos viimase neljandiku 26:9 Belgia üleolekuga tuli eestlastel leppida 38-punktilise kaotusega.

Kristian Kullamäe viskas 14 punkti ja kogus 5 lauapalli. Indrek Kajupank ja Rain Veideman lisasid kumbki 10 silma. Belgia resultatiivseim oli Khalid Boukichou 16 punkti ja 5 korvisööduga. 15 silma ja 7 lauapalli tõi Hans Vanwijn.

Mõlemad meeskonnad on vastamisi taas homme, sedapuhku Rakveres.