Rapla suutis avaveerandi ehmatusest üle saada, aga pronksmedalid läksid kogenumale Ogrele

-Rihards Kuksiks 2011. aasta EM-finaalturniiril | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga Final Six turniiril peetakse pühapäeval ära medalimängud. Esmalt läksid kolmanda koha mängus vastamisi BK Ogre ja Rapla Avis Utilitas. Ogre alustas kohtumist selgelt paremini ja avaveerand võideti 26:13. Poolajaks oli Rapla suutnud üheksa punkti tagasi mängida ning otsustav neljandik algas Ogre minimaalsest eduseisust. Kahel korral õnnestus Raplal ka viigiseis jalule seada, kuid mängu viimastel minutitel oli kerge initsiatiiv Ogrel. Viimane rünnak kuulus siiski Raplale, aga Brandon Childress kaotas palli koos lõpuvile kõlamisega ning Ogre teenis 75:73 võidu.

BK Ogre – Rapla Avis Utilitas 75:73 (26:13, 17:26, 10:13, 22:21)

Visketabavuses jäi Rapla 49% – 41% peale. Lauavõitluse võitis Ogre 35:33 (ründelaud 12:7). Korvisööte andis Ogre rohkem 24:20 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 5:4. Pallikaotuseid kogunes Ogrel 12, Raplal 13.

Kuus kaugviset tabanud (6/12) Rihards Kuksiks viskas Ogre parimana 21 punkti ja võttis 5 lauapalli. Rihards Zebergs lisas 14 punkti ning Rinalds Sirsninš tõi 11 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 10 korvisöötu.

Brandon Childress oli Rapla resultatiivseim 29 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisööduga. Al-Wajid Aminu järgnes 12 punkti ja 7 lauapalliga ning Shaquille Doorson 11 punkti ja 4 lauapalliga. Roberst Freimanis sai kirja 9 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Kell 17:00 algavas finaalis kohtuvad Riia VEF ja BC Kalev/Cramo.