Kadri-Ann Lass ja Györ on Ungaris pronksmedalitest ühe võidu kaugusel

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women's Basketball Club Győr Facebook

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women’s Basketball Club Győr Facebook

Laupäeval algas Ungari kõrgliigas jaht pronksmedalitele. Jahti asusid pidama Eesti koondislase Kadri-Ann Lassi koduklubi Györi Ülikool ja Aluinventi DVTK. Kahe võiduni peetavas seerias haaras juhtohjad Györ, kes saavutas koduväljakul veenva võidu numbritega 95:77 (27:14, 23:21, 24:15, 21:27).

Poolfinaalis kahes mängus Szekszardi Atomerömüle alla jäänud Györ alustas pronksiseeriat isukalt võites avaveerandi suurelt 27:14. Poolajaks näitas tabloo 50:35 eduseisu võõrustajatele. Kõik tehti viimseni selgeks pärast poolajapausi ja enne viimast veerandaega või võõrustajate eduseis kasvanud 24-punktiliseks.

Györi poolelt kerkis kõige tulemuslikumaks Debora Dubei 23 punktiga. 17 silma lisas rianna Kiesel ja 12 punkti peal lõpetas Beatrice Mompremier.

Hea mängu tegi ka eestlanna Kadri-Ann Lass, kes veidi alla 17 mänguminuti jooksul viskas 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/3) ja pani ühele vastaste viskele käe peale.

Külaliste poolelt kerkis 28 punktiga üleplatsinaiseks Chanel Mokango. Kahe võiduni peetava seeria järgmine ja ühtlasi ka potentsiaalne otsustav kohtumine peetakse 14. aprillil Aluinventi kodusaalis