Kaksikduublile lähedal olnud Veideman aitas Mantova põhiturniiri viimases mängus suure võiduni

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Rain Veidemani koduklubi Mantova Stings lõpetas Itaalia esiliiga põhiturniiri võiduga, kui alistas külla sõitnud Orzinuovi meeskonna 102:74 (25:18, 22:21, 24:17, 31:18).

Veideman alustas kohtumist algviisikus ning viibis Mantova mängijatest väljakul kõige kauem – 34 minutit. Selle aja jooksul viskas ta 11 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 1/3, vabavisked 4/4), võttis viis lauapalli, andis mängu parimana üheksa korvisöötu ja tegi kolm vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Võidu sai kirja ka Joonas Riismaa tööandja Pistoia Basket, kes alistas koduväljakul 94:76 (27:29, 28:15, 17:19, 22:13) Rooma Stella Azzurra.

Kohtumist pingilt alustanud Riismaa viskas 16 mänguminutiga seitse punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/1, vabavisked 1/1), hankis neli lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Stella Azzurra noortesüsteemis palliv Kaspar Kuusmaa oma meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Kaotusega pidi leppima Arnold Mitt, kelle leivaisa Chieti Basket 1974 jäi kodus 58:60 (17:17, 13:9, 14:11, 14:23) alla Napoli Basketile.

Pingilt mängu sekkunud Mitt pääses väljakule üheksaks minutiks, mille jooksul tõi kaks punkti (kahesed 1/1) ja võttis neli lauapalli. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Hooaja esimese faasi lõpetuseks kogus Mantova 12 võitu ja 14 kaotust, mis andis rohelises alagrupis üheksanda koha. Järgmisena ootab Mantovat ees hooaja teine faas, kus omavahel kohtuvad alagruppides 7.-9. koha saavutanud meeskonnad. Kuueliikmelise alagrupi neli paremat meeskonda pääsevad play-off’i.

Chieti on punases alagrupis 10 võidu ja 11 kaotusega kaheksandal, Pistoia aga 10 võidu ja 13 kaotusega üheksandal kohal.