fbpx
Close

Rapla toob korvi alla mullu eurosarjades keskmiselt kaksikduubleid kogunud vägilase

-Fahro Alihodžic | Foto: fiba.basketball

-Fahro Alihodžic | Foto: fiba.basketball

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond täieneb enne põhihooaja algust veelgi, kui korvialust tuuakse kindlustama 208 cm pikkune keskmängija Fahro Alihodzic. Kosovo ning Suurbritannia kodakondsusega 31-aastane mängumees tuuakse Rapla meeskonda kindlustama kaitsemüüri korvi all.

Eelmisel hooajal korvpalliklubi Sigal Prishtina eest mänginud mängumehel näidata ette korralik statistika nii Kosovo superliigas, Eurocupis kui ka korvpalli Meistrite liigas. Viimases sarjas tõi Fahro Alihodzic kahes kohtumises keskmiselt 17 punkti ja võttis 12 lauapalli. Eurocupis tõestas Alihodzic neljas kohtumises end veel paremate näitajatega: 17 punkti, 13 lauapalli ja 2,8 resultatiivset söötu. Kosovo meistriliigas olid tema näitajad kogu hooaja peale 16,1 silma ja 10,9 lauapalli.

Varasemalt on Alihodzic mänginud näiteks ka Argentina kõrgliigaklubis Concordia Estudiantes, kus episoodiliselt on üles astunud ka Eesti koondislane Kristjan Kitsing. Samuti leiame mehe CV-st Kreeka klubi Rethymno, kus ühe hooaja pallinud ka meie teine koondislane Gregor Arbet. Lisaks on kogenud tsenter esindanud kreeklaste Patras Promitheast ja Panioniost ning belglaste Leuven Bearsi.

Rapla on hooajaeelsed ja seni mängitud karikamängud pidanud lõplikult komplekteerimata meeskonnaga. Peatreener Toomas Annuki sõnul andsid peetud mängud klubile kindlust, millist tüüpi keskmängijat meeskond vajab.

“Ennekõike nägime vajadust tuua meeskonda tugevat kaitsemängu näitav tsenter, kuid tähtsal kohal lõplikus valikus oli ka see, et mees sobiks ründemängu poolest meie tiimi,” selgitas Annuk pressiteate vahendusel. Ta uskus, et Fahro näol on leitud mängija, kes on noorele tiimile kindlaks toeks mõlemal väljakupoolel. Selle kasuks räägivad tema korvpalli alased oskused kui ka mahukas kogemustepagas.

Enne meeskonnaga liitumist sai mängumehe tausta uuritud läbi kontaktide, kes teda varasemalt juhendanud on. Samuti uuriti ka tagasisidet eurosarjades tema vastu tegutsenud tiimide treeneritelt ning saadud info andis otsustamiseks kindlust – kogenud mängumees on õige täiendus Rapla meeskonnale.

Meest on oodata Eestisse 27. septembril ning koroonariski arvestades järgitakse nõutud terviseprotseduure. Reisieelne Covid-19 test andis vastuseks negatiivse tulemuse. Seega loodame täienenud Rapla meeskonda näha väljakul niipea kui võimalik.

Paf Superkarikasarjas Läheb Rapla vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga ja Eesti-Läti korvpalliliigaga alustab tiim 11. oktoobril Rakveres.

scroll to top