Raske võidu saanud Tenerife pääses Meistrite liigas finaali, suursoosik Bamberg mitte

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

Korvpalli FIBA Meistrite liigas tehti reedel, 3. mail algust Final Four turniiriga. Janari Jõesaare kodumeeskond Tenerife Iberostar pääses finaali, Henri Drelli ja Kristian Kullamäeta tegutsenud Bambergi Brose Baskets poolfinaalis võitu kirja ei saanud.

Belgia klubi Antwerpeni Telenet Giantsiga vastamisi läinud Tenerife jäi avaveerandil 12:20 kaotusseisu, aga teise veerandaja 19:6 paremus andis poolajaks viiepunktilise edumaa. Vastased jõudsid järgmise kümne minuti jooksul korra veel kahe punkti kaugusele, ent edasi turvalist vahet hoidnud Tenerife läks viimasele neljandikule vastu seisult 47:42. Paari minutiga tegi Tenerife 8:0 spurdi ja lõppskooriks kujunes 70:54.

Nicolas Brussino viskas võitjate parimana 17 punkti, Janari Jõesaar Tenerife koosseisu ei kuulunud. Antwerpeni kasuks tõid Jae’Sean Tate ja Tyler Kalinoski 13 punkti.

Pühapäevases finaalis kohtub Tenerife itaallaste Bologna Virtusega, kes oli 67:50 (22:11, 20:17, 11:11, 14:11) parem Bambergi Brose Baskets meeskonnast. Võitjate resultatiivseimaks kerkis Kevin Punter 21 punkti ja 8 lauapalliga. Bambergi eest tõi Tyrese Rice samuti 21 silma. Henri Drell ja Kristian Kullamäe Bambergi koosseisu ei kuulunud.