fbpx
Close

Reggie Lynch: mulle annab energiat juurde pigem korralik kulp kui pealtpanek

-Reggie Lynch | Foto: Siim Semiskar

-Reggie Lynch | Foto: Siim Semiskar

Reggie Lynch on ameeriklane, kes alustas oma profikarjääri mitte kodumaal, vaid enda jaoks kauges Eestis, meie Kalev/Cramost. Minnesota Ülikoolist augustis siia saabunud jõuline pikk (208 cm ja ca 120 kg) on olnud Kalevi rotatsioonis oluline lüli läbi kogu hooaja. VTB liigas on mees toonud 16 minutiga keskmiselt 7,9 punkti, noppinud 4 lauapalli ja pannud 2,1 kulpi. Viimane on liiga parim näitaja! Olybet Eesti-Läti liigas on ta toonud 20,5 minutiga 13,7 punkti, võtnud 5,6 lauapalli ja blokeerinud 2,2 viset. 

Korvpall24.ee tegi Lynchiga hooaja alguses pikema usutluse, nüüd on aeg enne otsustavaid hetki siin kogetu üle rääkida. Mees ei varja üllatust, et VTB tase on olnud oluliselt tugevam, kui ta lootis ning see aitab noorel palluril ennast arendada. Veel räägib ta Himkist, Švedist, Garnettist, enda lemmik nüanssidest mängus jpm.

Oled rahul, et Kalev/Cramo valisid esimeseks profiaastaks?

Jah, olen selle üle väga õnnelik. Pärast ülikooli lõppu on see minu esimene samm profispordis. Mul oli päris palju pakkumisi laual ning valiku puhul vaatasin isegi fännibaasi ja asukohta. Lõpuks sai ikkagi kaalukeeleks see, kuidas meeskond mulle sobida võiks ja kas saaksin ennast piisavalt arendada. Kalevis olen väga palju korvpallist juurde õppinud. Meil on suurepärane võimalus VTB liigas veel play-off-i ka jõuda ja ajalugu teha. Meeskond on minu arvates võitudele hästi häälestunud.

Kas VTB tase on olnud ootuspärane?

VTB on ikka väga tugev liiga, ma tegelikult ei oodanudki, et siin nii palju kõvasid mänge saan. Need arendavad mind esimesel profiaastal väga palju.

Kuidas Himkist pühapäeval jagu saate?

Himki vastu on meil vaja mängida vähemalt sama hästi, kui Astanaga. Aga peame olema hästi keskendunud, nad on meid sel hooajal suhteliselt napilt võitnud ja kerge mäng ei tule seegi kord. Minu jaoks on eriliselt huvitav mängida Aleksei Švedi vastu, sest ta pallis omal ajal NBA-s Minnesota Timberwolvesis ehk minu kodulinna meeskonnas.

Fännasid rohkem Švedi või ikka Garnetti?

Muidugi olen suurem Kevin Garnetti fänn, kes on minu jaoks siiani suureks inspiratsiooni allikaks. Olen temaga ka isiklikult kohtunud ning austan väga. Minnesota pole tegelikult väga suur korvpallikants ja mul on hea meel, et just sellisest kohast olen profikorvpalli suutnud murda.

Sulle Euroopa korvpall meeldib, ei soovinud karjääri jätkata USA-s?

Tegelikult oleksin tahtnud saada NBA-sse, sest see on ikkagi kõrgeim tase, kus mängida. Mul tuleb oma oskuste lihvimist jätkata. Olen Euroopa korvpalli tugeva taseme üle siiani imestunud. Ülikoolis mõtlesin, et sealse taseme pealt saab Euroopas lihtsamalt hakkama, aga siia saabudes nägin oma silmadega, kui heade palluritega tuleb võistelda. Siin on selline tark meeskondlik korvpall.

Sulle meeldib rohkem kaitsemäng?

Võib-olla see ei paista välja, aga mulle meeldib ründemäng tegelikult muidugi rohkem. Samas tuleb tunnistada, et rohkem energiat annab juurde pigem korralik kulp kui pealtpanek. Ilus kaitse on vägagi vaatamist väärt.

Milliste elementide kallal ründemängus töötad?

Keskpositsioonivise on mul üldiselt käpas olnud küll, aga näen sellega pidevalt trennis vaeva, et saada paremaks. Kolmeseid pole mängus peaaegu üldse visanud, aga loodan selle elemendi ka tulevikus omandada. Praegu on minu ülesanne teha töö ära korvi all ning sellega saan hakkama ja seda soovib ka treener.

Mida treener ütleks, kui viskaksid mängus kolmese peale?

Arvan, et kui peale viskan, siis treener oleks pisut pahane küll (naerab – toim.). Ei hakka treeneri kannatust proovile panema, keskpositsioonivise oleks täiesti lubatud, aga üleliia ei kasuta seda elementi, sest ei tunne ennast seda proovides veel piisavalt kindlalt.

Reggie Lynchi viskeid Himki vastu saab näha juba sel pühapäeval kell 17:00 Kalevi Spordihallis.

scroll to top