Russaku ja Karpini duellist väljus võitjana tartlane, Estiko ja Cramo samuti võidukad

-Silver Leppik | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas mängiti neljapäeval kolm kohtumist, kui võidulisa teenisid Tartu Kalev/Estiko, Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid ja BC Kalev/Cramo I meeskonnad.

Tartu Kalev/Estiko 60:55 Tamsalu Los Toros/TalTech

Skoorivaese avaveerandi järel 9:11 kaotusseisu jäänud kodumeeskond Estiko tegi poolajaks vigade paranduse ja asus juhtima 29.26. Kolmanda veerandi alguses suutsid tartlased korraks 8 punktiga ette rebida (34:26), kuid Tamsalu tegi järgmise kolme minutiga 8:0 vahespurdi ja jõudis viigini. Neljandiku lõpus näitas paremat minekut taaskord Estiko ja otsustavale mänguperioodile mindi väljakuperemeeste viiepunktilises eduseisus – 41:36, kirjutab Basket.ee.

Tartu meeskond alustas teravamalt ka viimast veerandaega, kui asus kuus minutit enne normaalaja lõppu juba 49:38 ette. Taaskord tegid Tamsalu mehed 8:0 spurdi ning vähendasid vahe kolmele. Mängida jäi napilt alla nelja minuti. 15 sekundit enne lõpuvilet tegi Gintaras Dalke ebasportlikku vea ja Aleksander Oliver Hinti vabavisete toel jõuti 3 punkti kaugusele. Rünnakul eksisid järjest nii Hint kui ka Aron Kuusik. Dalke noppis lauapalli ja lõppskoori vormistas Joosep Kivimäe.

Kohtumise järgselt võttis Estiko treener Raido Rebane mängu kokku järgmiselt: „Suutsime kohtumise vältel leida ülesse loogilisi viskekohti aga kahjuks ei suutnud hea protsendiga tabada – eriti oli see probleemiks esimesel veerandajal kui viskasime järjest väljamängitud kohad kolme punkti joone tagant mööda. Halva visketabavuse kompenseerisime hingestatud ja võitlusliku kaitsemänguga ning hea lauavõitlusega – see oligi kogu kohtumise võti. Täna on saalist hea ära minna, sest suutsime teha korraliku mängu nii rünnakul kui kaitses. Visketabavus ei kannata küll kriitikat aga saime suhteliselt kenasti viskele. Rahule saab kindlasti jääda lauavõistlusega ning vähese pallikaotuste arvuga – see vist oli hooaja kõige väiksem.“

Võitjate resultatiivsemad olid neli kaugviset tabanud Silver Leppik 17, Marten Järvik 15 ning Renalt Pallum ja Joosep Kivimäe võrdselt 8 silmaga. Tamsalu parim oli Aleksander Oliver Hint 14 punktiga.

Estiko platseerub hetkel turniiritabeli kuuendal positsioonil ja mängida on neil jäänud veel kaks kohtumist valitseva tiitlikaitsja Betoonimeistri ja KA Tallinna Kalev/TLÜ vastu. Tamsalu on neljas ja nemad kohtuvad veel BC Kalev/Cramo I ja samuti Betoonimeistriga.

G4S Noorteliiga 75:81 Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid

Võrdselt kulgenud kohtumise kallutasid Maaülikooli mängijad enda kasuks alles viimastel minutitel. Otsustavat neljandikku 59:63 kaotusseisust alustanud tartlased tegid Ott Sellise vedamisel võimsa mängulõpu ning kirjutasid tabelisse hooaja 13. võidu.

Võitjate parimana kogus Jaagup Russak kaksikduublit tähistavad 29 punkti ja 10 lauapalli. Sellis lisas 15 silma ja samuti 10 lauapalli. Noorteliiga esindusmeeskonna eest tegi vägeva esituse keskmängija Karl-Kristjan Karpin, kes kogus 23 punkti, 10 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. Marek Ojamäe lisas 16 punkti.

Maaülikool paikneb kaks mängu enne põhiturniiri lõppu kolmandal ja G4S Noorteliiga seitsmendal kohal.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK 82:88 BC Kalev/Cramo I

Cramo duubli vedasid võidule Rauno Meerits ja Mario Polusk, kes tõid vastavalt 29 ja 20 silma. Madis Soodla lisaks kaksikduubli 10 punkti ja 12 lauapalliga. TÜ poolelt tõi Joonas Anton Jürgenstein 18 silma.

TÜ/Kuremaa on suutnud võita vaid 2 kohtumist 20-st ning paikneb turniiritabeli lõpus. BC Kalev/Cramol pole samuti sel hooajal play-offidesse asja, hetkel paiknevad nad 10. kohal.