Uue peatreeneriga Gran Canaria lõpetas Euroliigas Siim-Sander Vene abiga pika kaotusteseeria

-Siim-Sander Vene | Foto: EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliigas koguni kümme kaotust järjest saanud Siim-Sander Vene kodumeeskond Gran Canaria Herbalife lõpetas neljapäeval nukra seeria, kui Istanbuli Darüssafaka alistati 84:64.

Külalised võitsid avaveerandi 18:15, aga järgmise kümne minutiga 22 punkti visanud Gran Canaria haaras poolajaks 37:30 eduseisu. Kolmandal veerandajal kasvatati vahe 60:47 peale ning kokkuvõttes oldi Darüssafakast 20 punktiga paremad.

Võistkonna uus peatreener Pedro Martinez usaldas Siim-Sander Venele 23 minutit mänguaega, mille jooksul viskas eestlane 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/3). Lisaks andis ta ühe korvisöödu, tegi 3 vaheltlõiget ja ühe isikliku vea. Marcus Eriksson viskas tiimi parimana 16 punkti, vastaste poolelt tõi 11 silma Kartal Özmizrak.

Turniiritabelis jätkab Gran Canaria seitsme võidu ja 19 kaotusega 14. kohal. Darüssafaka (3-23) asub viimasel positsioonil.

Gran Canaria peab järgmise mängu 16. märtsil Hispaania kõrgliigas Malaga Unicaja vastu. Euroliigas ollakse taas võistlustules 19. ja 21. märtsil, kui kohtutakse Barcelona ja Piraeuse Olympiakosega.