Gran Canaria vallandas peatreener Garcia ning tõi asemele kogenud Hispaania lootsi

-Siim-Sander Vene ja Victor Garcia | Foto: Alexander Shcherbak/TASS/Scanpix

Siim-Sander Vene kodumeeskond Gran Canaria vahetas vaatamata viimases voorus saadud 90:86 võidule Tenerife vastu peatreenerit, kui Victor Garcia asemel võtab tüüri üle Pedro Martinez.

Martinez oli tegelikult Gran Canaria üheks valikuks juba ja 2018. aasta detsembri alguses, kui senine juhendaja Salva Maldonado ametist vabastati. Toona otsustati anda võimalus pikalt klubi juures abitreenerina töötanud Garciale.

Ülikogenud 57-aastane hispaanlane Martinez alustas peatreenerikarjääri 1990. aastal Badalona Joventutist ning on tüürinud mitmeid erinevaid Hispaania klubisid. Seejuures on kõige pikemalt mees korraga veetnud just Gran Canarias, kui ta juhendas klubi aastatel 2002-05 ja uuesti 2009-14.

Martinezi karjääri kõige säravam hetk pärineb hiljutisest ajast, kui 2017. aastal viis ta Valencia Hispaania meistritiitlini. Samal aastal teenis ta ka Eurocupi aasta treeneri individuaalse auhinna. 1990. aastast on mehel ette näidata Koraci karikasarja võit ha aastast 2005 Hispaania superkarikas.

Gran Canaria on Euroliigas hetkel 6 võidu ja 19 kaotusega 16 tiimi hulgas 14. kohal ning Hispaania kõrgliigas hoitakse 7 võidu ja 15 kaotusega 18 meeskonna seas 15. positsiooni.

Eesti koondise liider Siim-Sander Vene on meeskonna eest Euroliigas seni kaasa teinud 13 mängu ning kogunud keskmiselt 13,2 minutiga 5,9 punkti ja 1,2 lauapalli. Hispaania liigas on mänge kogunenud aga vaid 7 ning keskmiselt 13,9 minutiga 4,1 punkti ja 1 lauapall.