VIDEO | Tass ja Saint Mary’s pääsesid konverentsi finaali

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA pääses Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels lääneranniku konverentsi turniiri finaali, kui alistas poolfinaalis San Diego Torerose 69:62.

Saint Mary’s haaras eduseisu kohe avaminutitest ja juhtis poolajaks 33:28. Kui teist poolaega oli mängitud 4 minutit, jõudis San Diego viigini (41:41) ning järgmised 10 minutit kulgesid punkt-punkti heitluses. Seejärel läks Saint Mary’s 8:0 spurdiga ette 58:52, kuid San Diego püsis ohtlikult lähedal kuni lõpusekunditeni. Tassi kodumeeskonna võidu kindlustasid vabavisked, mida viimase 38 sekundi jooksul tabati koguni 7.

Pingilt sekkunud Tass viibis väljakul 16 minutit, kuid ühtegi pealeviset ta selle ajaga ei sooritanud. Küll aga jäid tema arvele üks lauapall, üks korvisööt ja üks isiklik viga.

Jordan Ford viskas võitjate resultatiivseimana 21 punkti, kaksikduubli teinud Malik Fitts lisas 19 silma ja 12 lauapalli. San Diego parim oli 22 punkti visanud Isaiah Wright.

Las Vegases toimuvas finaalis minnakse vastamisi oma suurima rivaali Gonzaga Bulldogsiga, kes hoiab nii Associated Pressi kui ka USA Today üleriigilises edetabelis 353 meeskonna seas esikohta. Mäng algab Eesti aja järgi teisipäeva öösel vastu kolmapäeva kell 3.00.