Kriisa ja Žalgiris kaotasid ka teise play-off-mängu, Jaakson ning GBA lõpetasid põhihooaja napi võiduga

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Neljapäeval käisid väljakul Leedu esiliigas mängiv Kerr Kriisa ja Tšehhi esiliigas palliv Mark-Andreas Jaakson, kelle kodumeeskonnad said kirja vastavalt kaotuse ja võidu.

Kerr Kriisa ja Kaunase Žalgirise duubelmeeskond kaotasid Leedu esiliiga play-off’i avaringis Joniškise Delikatesasele ka teise mängu, jäädes koduväljakul alla 71:97.

Algviisikus alustanud Kriisa viibis väljakul kauem kui keegi teine – 30 minutit ja 50 sekundit – ning kogus selle ajaga kehva visketabavuse juures 6 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/9). Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas ühe vaheltlõike ning tegi 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Žalgirise parim oli kaksikduubli teinud Vitalijus Kozys, kes tõi 16 punkti ja 11 lauapalli. Võitjate poolelt viskasid Šarunas Beniušis ja Rokas Stankevicius mõlemad 21 punkti.

Seeria kolmas mäng, mis Žalgirise kaotuse korral ka viimaseks jääb, peetakse laupäeval Joniškises.

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduvõistkond GBA Europe lõpetas Tšehhi esiliiga põhihooaja napi võiduga, alistades võõrsil Pardubice Synthesia 80:79.

Algviisikusse kuulunud Jaakson sai mänguaega üle 20 minuti, mille jooksul viskas ta 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/2), blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Konontšuk meeskonna koosseisu ei kuulunud.

GBA resultatiivseim oli David Pekarek, kes kogus 27 punkti. Kaotajate parim punktitooja oli Michal Svoboda 30 silmaga.

GBA sai alumises vahegrupis (kohad 7.-12.) 14 võidu ja 10 kaotusega 7. koha, mis tagas pääsu veerandfinaali.