fbpx
Close

Reinar Halliku korvpallikoolist võib Iisakus saada korvpalliakadeemia

-Reinar Hallik + lapsed + korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Reinar Hallik + lapsed + korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Iisaku gümnaasiumi kestmiseks välja pakutud ideedest jäi sõelale Reinar Halliku korvpallikooli arendamine Reinar Halliku korvpalliakadeemiaks, millest saaks hüppelaud tulevastele sportlastele.

Opti Personaliarenduse esitletud korvpalliakadeemia kontseptsiooni kohaselt tuleks noortele pakkuda gümnaasiumiharidust koos põhjalike korvpallitrennidega, keskendudes talentide leidmisele üle Eesti, kirjutab Põhjarannik.

Korraliku eeltöö tulemusena võiks nende hinnangul sügisel tulla 10. klassi 10-15 korvpallisuuna valinud õpilast, lisaks need, kes korvpallist ei huvitu, küll aga tahavad saada kodukohas keskhariduse koos valikainetega.

“Meie trump on, et korvpallikool on juba olemas − tegutseb Iisakus ja Mäetagusel kolmel päeval nädalas − ning korvpalliakadeemia annaks praegu trennis käijatele väljundi edasiseks. Teine trump on Reinar Halliku nimi ja tema valmisolek akadeemia vedamine enda kanda võtta,” ütles vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Annely Oone.

“Idee põhipostulaat on, et meil on magnetiks Eesti kõige populaarsem korvpallur, kes pärast karjääri lõpetamist on teostanud ennast treenerina. Meil on kokkulepe ka ühe potentsiaalse treeneriga, kes on samuti endine Eesti koondise mängija ja ennast noortetreenerina tõestanud,” rääkis volikogu eelarve- ja majanduskomisjoni liige Priit Palmet.

Loe edasi Põhjarannikust.

scroll to top