fbpx
Close

Riia VEF-i peatreener Janis Gailitis: Kalev/Cramo on samm-sammult arenenud tippklubiks olemise suunas

Janis Gailitis ja Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

Janis Gailitis ja Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

Riia VEF-i kohta võib selle hooaja põhja öelda, et neil on see võti, mis Kalev/Cramo kaitse lukust lahti keerab. Esmaspäeval jäi Kalev VTB liiga kohtumises lätlastele alla tulemusega 75:85. VEF-i mängijate nimekirjale otsa vaadates midagi hirmuäratavat silma ei hakka. Neil on üks selle aasta tähtede mängu algviisiklane Mareks Mejeris (ülejäänud neli on Kalev/Cramo mehed). Lisaks mõned korraliku tasemega ameeriklased, Tarvas mänginud Roberts Štumbris, Läti vanameister Kristaps Janicenoks ja tublid rollimängijad. 

Selle seltskonna on aga hästi mängima pannud noor, kuid juba suhteliselt kogenud peatreener Janis Gailitis (sündinud 1985). Siinkirjutajale meenutab ta veidi Boston Celticsi suhteliselt noort ja andekat lootsi Brad Stevensit, kes oskab käesolevat materjali peaaegu maksimaalselt ära kasutada. Korvpall24.ee tegi pärast esmaspäevast mängu Gailitisega intervjuu, et lahata nii Kalevi kui ka VEF-i praegust seisu ning arenguvõimalusi.

Tundub, et Kalev/Cramo on leidnud endale vastase, kellest kuidagi jagu ei saa sel hooajal. Mis teeb VEF-i Kalevi jaoks nii raskeks pähkliks?

Ma arvan, et see on pigem küsimus Kalevile, et miks nad meist jagu ei saa.

Eesti-Läti ühisliigas olete Kalevist ees, aga VTB-s tagapool. Miks nii on läinud?

Kui nüüd praeguseid tulemusi vaadata, siis erinevus on sees küll, aga võitleme igas mängus täiega. Oleme VTB-s 3-4 mängu viimaste sekunditega käest lasknud, mis näitab, et oleme sisuliselt igas mängus sees olnud. Paraku õnn pole alati naeratanud. Meid lahutab play-offist vaid 2-3 võitu, seega anname endast jätkuvalt maksimumi igas matšis, et kohamängudele saada.

Kalev tegi CSKA vastu oluliselt parema partii, kui mängudes VEF-i vastu. Kas Teil on lootust ise CSKA-d üllatada?

Me oleme juba kaks korda nende vastu mänginud ja ma ei näe meil väga suuri võiduvõimalusi (naerab – toim.). CSKA on ikka väga kõva sats ja Kalevil õnnestus nende vastu perfektne mäng teha, aga sellest ikkagi ei piisanud.

Janis Gailitis | Foto: Siim Semiskar

Wroteni ja Moultrie näol on Kalevil pealtnäha hirmuäratav endiste NBA Philadelphia 76ersi klubikaaslaste duo. Miks sellised mehed ennast Euroopas pole täielikult käima saanud?

Ma usun, et mängijatel, kes varem pole Euroopas olnud võtab kohanemine lihtsalt aega. Kalevil on väga hea treener ja olen kindel, et ta suudab nad panna sellisesse rolli, kus mehed saavad võimalikult kasulikud olla. See on kindel, et nad on head mängumehed.

Kas VEF-il on ambitsiooni ja võimalust kunagi Euroliigasse jõuda? 

Ma ei usu seda. Selleks peaks organisatsioon ikka palju suuremaks kasvama ja seda nii finantsiliselt kui ka kõige muuga. See on väga raske ülesanne nii meile kui ka Kalevile. Kuigi tuleb öelda, et Kalev on selles suunas aastaid väga head tööd teinud. Nad on samm-sammult organisatsioonina kasvanud ning head tippklubi nägu arendanud. Kalevi mängudel on päris palju pealtvaatajaid, tehakse korralikku brändingut, neil on oma kindel mängude korraldamise stiil ja usun, et nad kasvavad veel edasi.

Oled noor ja arenev treener, kuhu välja soovid jõuda?

Ma ei teagi kohe. Iga päev töötan muidugi enese arendamise nimel. Mul on väga hea meel, et olen saanud sellise võimaluse koos VEF-iga töötada. See on mul juba neljas aasta nendega ning õpime kogu aeg midagi juurde ning areneme edasi. Nagu öeldakse, siis sky is the limit (taevas on piiriks – toim.) meie jaoks.

 

scroll to top